Włodzimierz Czarzasty

Nie jest żadną tajemnicą, że politycy przeciwnych sobie partii lubią się sprzeczać. Najlepszym tego dowodem była rozmowa na żywo w Radio ZET, której gośćmi byli Małgorzata Kidawa-Błońska, Tadeusz Cymański, Błażej Poboży, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Włodzimierz Czarzasty.

Sprzeczka w Radio ZET. Dosadny komentarz Czarzastego

Czołowi politycy dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, ale też o szczepieniach. Pojawiały się różne pomysły, jak zachęcić Polaków do szczepień przeciwko koronawirusowi, które na ten moment wydają się jedynym skutecznym narzędziem do powstrzymania pandemii.

„Prawda jest taka, że nie ma skuteczniejszego narzędzia zachęcającego do szczepień, niż indywidualna decyzja będąca efektem na przykład obawy. W Polsce mamy specyficzny stosunek do przymusu.” – przyznał w pewnym momencie Błażej Poboży, pełniący urząd wiceministra spraw wewnętrznych i administracji.

Z taką retoryką nie zgadza się Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, który na swój sposób, ostro podsumował wypowiedź Pobożego. „To dlatego przymusiliście trzy grupy społeczne do szczepień? To, co pan teraz mówi, to świństwo.” – odpowiedział Czarzasty. Przypomnijmy, że Lewica, podobnie, jak i większość partii opozycyjnych są zdecydowanymi orędownikami obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Swoje zdanie odnośnie szczepień wyraziła także między innymi Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. „Dlaczego nie słuchacie rady medycznej? Gdybyście ich słuchali, to bylibyśmy w innym miejscu?” – tłumaczy Kidawa-Błońska, mówiąc jednocześnie, że obecne paszporty covidowe są fikcją. Nie działają tak, jak działać powinny.

źródło: Onet, Radio ZET

  1. Zastanawiające badania. O tyle spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach
  2. Tusk zawiódł. Mocne słowa jego kolegów. „Znowu jest tak, jak było”
  3. Koszmarny wypadek. Wśród poszkodowanych także dzieci

Zobacz również: