Donald Tusk
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Coraz bardziej wygląda na to, że euforia w Platformie Obywatelskiej związana z powrotem do polskiej polityki Donalda Tuska zaczyna opadać. W szeregach największej partii opozycyjnej nasilają się niepochlebne względem Tuska komentarze. Politycy czują się zawiedzeni. Spodziewali się po Tusku zupełnie czegoś innego, a jest powrót do tego, co już było i co nie przyniosło jakiegokolwiek sukcesu.

Donald Tusk na linii ognia. Jego koledzy mają serdecznie dość?

Z materiału przygotowanego przez Wirtualną Polskę można wyczytać, że w Platformie Obywatelskiej narasta niepokój. Pół roku po powrocie Donalda Tuska wydaje się, że nic nie jest tak, jak być powinno. Z Tuskiem wiązano spore nadzieje, ale słowa jednego z politycznych sojuszników Tuska można rozszyfrować tak, że czar po prostu prysnął.

Donald Tusk obiecał po swoim powrocie, że nie zaszufladkuje się w Warszawie. Miał objeżdżać Polskę wzdłuż i wszerz. Odwiedzać nie tylko poszczególne powiaty, ale i gminy. To sprawdzona strategia, która przyniosła triumf choćby Prawu i Sprawiedliwości czy Andrzejowi Dudzie. Tymczasem z wszelkich obietnic Tuska wydaje się, że pozostały jedynie puste słowa. „W terenie nic się nie dzieje. Po chwilowej euforii i falą zapisów nowych osób do partii po powrocie Donalda znowu jest tak, jak było. Wielu oczekiwało przyjazdu króla, a on umościł się w stolicy.” – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z polityków Platformy Obywatelskiej.

Polityk tłumaczy, że coraz więcej działaczy Platformy Obywatelskiej z całej Polski jest zawiedzionych postawą Donalda Tuska. „Jedyny objazd, jaki robi Donald, to po zaprzyjaźnionych warszawskich redakcjach. Zamiast budować partię, sprzedaje książki. Jego głównym doradcą politycznym została żona Radka Sikorskiego.” – czytamy w wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska.

„W swojej „bańce” jest najwygodniej” – komentuje wspomniany działacz PO. Cóż, wygląda na to, że już wkrótce Platforma Obywatelska zamiast walki o władzę, może być targana kolejnymi konfliktami i walką o stołki w partii. Niepokój w związku z zachowaniem Donalda Tuska wydaje się, że coraz bardziej narasta. Już wylał się do mediów, a to oznaka, że przysłowiowa bomba lada moment może eksplodować na dobre.

źródło: wmeritum.pl, Wirtualna Polska

Zobacz również: