Donald Tusk
Youtube

Wygląda na to, że jeszcze dużo czasu musi upłynąć, zanim na polskiej scenie politycznej zapanuje względny spokój. Tym razem, Robert Biedroń zaatakował Donalda Tuska. Wszystko przez wypowiedź byłego premiera i obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na temat legalizacji związków partnerskich w Polsce. 

Jasna deklaracja Donalda Tuska nt. związków partnerskich w Polsce

Donald Tusk był jednym z polityków, który przemawiał podczas Campusu Polska Przyszłości. Choć wszyscy zwrócili uwagę na publiczne „pojednanie” Tuska i Trzaskowskiego (pisaliśmy o tym w tym tekście), to Donald Tusk zdecydował się na jeszcze jedną, z punktu widzenia części wyborców, ważną deklarację. Chodzi o legalizację związków partnerskich w Polsce. Co takiego powiedział Tusk?

Jeden ze słuchaczy zapytał Tuska wprost, „kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?”. Donald Tusk długo się nie zastanawiał i przyznał wprost, że jeżeli stanie na czele rządu, to jedną z jego pierwszych decyzji będzie właśnie wprowadzenie związków partnerskich w Polsce.

Taka wypowiedź Tuska nie spodobała się Robertowi Biedroniowi, który skomentował ją kilkadziesiąt godzin później na łamach Polsat News. O ile, Robert Biedroń sam jest osobą homoseksualną i jednym z największych orędowników wprowadzenia związków partnerskich w Polsce, to w słowa Tuska po prostu nie wierzy. „Trele morele, to dziaderskie na maksa.” – Robert Biedroń skomentował to, co powiedział Donald Tusk.

Jak widać, jeden z liderów Lewicy zarzuca Donaldowi Tuskowi bicie politycznej piany. Przecież Lewica i wszyscy zwolennicy LGBT doskonale pamiętają obietnice Tuska sprzed 10 lat. O niej zresztą przypomniał sam Biedroń, który przyznał, że Donald Tusk obiecywał już wprowadzenie związków partnerskich dekadę temu. Miał ku temu narzędzia. I co zrobił?

źródła: Polsat News, media

  1. Jasnowidz Jackowski niepokojąco o najbliższej przyszłości. „To będzie jatka”
  2. Wielki przekręt na Igrzyskach Olimpijskich? Uczestniczka pokazała zdjęcie
  3. Gdzie na grzyby? W tych miejscach jest ich prawdziwy wysyp

Zobacz również: