Michał Dworczyk
źródło: Twitter

Od wielu tygodni w Polsce, a także w innych krajach, trwa zakrojona na szeroką skalę debata odnośnie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Stanowisko w tej sprawie postanowił zająć Michał Dworczyk. Jego słowa wiele wyjaśniają i dają odpowiedź, czy należy spodziewać się trzeciej dawki.

Michał Dworczyk szczerze o trzeciej dawce szczepionki

Rząd przygotowuje się na kolejną falę pandemii. Mówił o tym całkiem niedawno Adam Niedzielski, który zapowiedział wprowadzenie obostrzeń w przypadku skoku zachorowań oraz odniósł się do obowiązku szczepień poszczególnych grup. Teraz głos zabrał także Michał Dworczyk, rządowy pełnomocnik ds. szczepień. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zabrał jasne stanowisko w sprawie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

„Opieramy się nie na opiniach polityków, biznesmenów, ale na opiniach lekarzy i naukowców.” – zaznaczył Michał Dworczyk na antenie Polsat News. „Na razie nie ma rekomendacji dotyczącej trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Nie można jednak wykluczyć, że takie wskazania się pojawią.” – dodał po chwili.

W mediach szerokim echem obiły się także słowa prof. Andrzeja Horbana, który pełni rolę dorady Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie pandemii koronawirusa. Zasugerował on, jakoby rząd przygotowywał się do wprowadzenia obowiązkowych szczepień. Michał Dworczyk zaprzecza jednak temu. „W tej chwili szczepienia są dobrowolne. Chcemy wszczepić jak największą część Polaków, bo to jest jedyna droga, żebyśmy wyszli z pandemii.” – przyznał szef KPRM na antenie Polsat News. „Żadnych decyzji w tej sprawie w tej chwili nie ma.” – dodał, komentując postulaty o obowiązkowych szczepieniach, wysuwane przez prof. Andrzeja Horbana.

źródło: Radio Zet, Polsat News

  1. 500 zł mandatu. Nie uwierzysz za co. Sprawą zajmie się teraz sąd
  2. Danuta Holecka ma nową pracę. Co dalej z „Wiadomościami TVP”?
  3. Mocny wpis Donalda Tuska na temat uchodźców. Opozycja przeciera oczy ze zdziwienia

Zobacz również: