źródło fot.: jedenzdziesieciu.tvp.pl

Program, co chyba nie każdy wie, jest również dostosowany do udziału osób z niepełnosprawnościami – wyznał podczas ostatniego wywiadu prowadzącego popularnego programu „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk. Jednocześnie wyjawił on małą tajemnicę programu, o której mało, kto może wiedzieć, a jest godna podziwu.

Tadeusz Sznuk prowadzi słynnego „Jednego z dziesięciu” od przeszło 20 lat. Pierwszy odcinek programu pojawił się na antenie już w roku 1994, co oznacza, że „Jeden z dziesięciu” może pochwalić się ćwierćwieczem emisji.

Co takiego wiemy o jednym z najbardziej znanych programów rozrywkowych w polskiej telewizji? Okazuje się, że w niektórych kwestiach nie za wiele.

Tadeusz Sznuk zdradza tajemnicę „Jednego z dziesięciu”?

Podczas ostatniej rozmowy z prowadzącym programu dla portalu onet.pl zdradzono kilka naprawdę interesujących szczegółów na temat słynnego pojedynku, w którym wygrywa „ten jeden z dziesięciu”. Tadeusz Sznuk podczas wywiadu zdradzał w głównej mierze swoje odczucia na temat teleturnieju.

Zdradził też jednak coś, o czym wielu może nie wiedzieć, a w naszej, za pewne wielu innych ocenie jest godne uwagi. Jak bowiem sam powiedział bowiem program, co chyba nie każdy wie, jest również dostosowany do udziału osób z niepełnosprawnościami.

Być może niektórzy widzowie spostrzegli, że w naszym teleturnieju pojawiają się osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Sami też się staramy, żeby ta gra była dostępna dla wszystkich. (…)

Sporo takich osób bierze udział w programie, choć widzowie tego w większości przypadków nie są chyba świadomi. Nagrywamy teleturniej tak, by ta niepełnosprawność nie rzucała się w oczy i by ci gracze mogli bez skrępowania brać udział w zabawie. Bywało, że osoby niewidome nie tylko wygrywały odcinek, ale i całą rozgrywkę.

Jeśli chodzi o innych niepełnosprawnych, to zawsze staramy się pomóc tak, jak potrafimy. W studiu zawsze opiekujemy się takimi graczami (…) – podsumował Sznuk.

źródło: onet.pl

  1. Danuta Holecka ma nową pracę. Co dalej z Wiadomościami TVP?
  2. Frasyniuk zmieszał z błotem polskich żołnierzy. Śmieci po prostu. Jest reakcja TVN24

Zobacz również: