Jarosław Kaczyński

Czy Jarosław Kaczyński stanie przed sądem? Do prokuratury wpłynął wniosek Adama Szłapki z Koalicji Obywatelskiej, który oskarża Prezesa Prawa i Sprawiedliwości o sprawstwo kierownicze przestępstwa. Stosowny wniosek został już złożony do prokuratury.

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiego

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia doniesienia do prokuratury, które na Jarosława Kaczyńskiego złożył Poseł Adam Szłapka. Chodzi o głośną reasumpcję głosowania, którą 11 sierpnia zarządziła Elżbieta Witek. Zdaniem posłów opozycji było to działanie nielegalne. Ba, Adam Szłapka poszedł jeszcze o krok dalej, oskarżając o wszystko Jarosława Kaczyńskiego.

„Jego zdaniem za decyzją o ponownym głosowaniu stał prezes PiS i powinien odpowiedzieć teraz za sprawstwo kierownicze.” – pisze dziennikarka Radia ZET w Twitterze, cytując zawiadomienie, które Adam Szłapka złożył do prokuratury. Jarosław Kaczyński jak na razie nie ustosunkował się do tych zarzutów, ale zapewne tylko się uśmiechnie, bowiem już od dłuższego czasu politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że Elżbieta Witek działała zgodnie z prawem.

W zawiadomieniu do prokuratury widzimy, że Poseł Adam Szłapka powołał się na art. 189 Regulaminu Sejmu, argumentując tym samym, że Marszałek Elżbieta Witek nie miała prawda zarządzić ponownego głosowania w sprawie odłożenia obrad w sprawie tzw. ustawy „lex TVN”. Mało tego, Szłapka uważa, że Witek postąpiła tak na wyraźnie żądanie Jarosława Kaczyńskiego. Stąd zawiadomienie do prokuratury. Poseł Koalicji Obywatelskiej określił też Kaczyńskiego architektem kariery politycznej Elżbiety Witek, inspektorem działań i jedynego dysponenta jej funkcji politycznych.

źródło: radiozet.pl, Twitter

  1. Niedzielski ujawnił plany. Obowiązek szczepień i obostrzenia w przypadku wzrostu liczby zakażeń
  2. Krzysztof Krawczyk latami ciężko chorował. Druzgocące wyznanie jego żony
  3. Kolejne zmiany w podatkach. Prawo i Sprawiedliwość już nie ma wyjścia

Zobacz również: