Ewa Krawczyk nie radzi sobie

Minęły już ponad cztery miesiące od śmierci Krzysztofa Krawczyka. Jak dobrze wiadomo, ostatnie lata jego życia, ze względu na sytuację zdrowotną nie były usłane różami. Okazuje się jednak, że Krzysztof Krawczyk chorował już znacznie dłużej. Jego żona, Ewa opowiedziała o wszystkim na łamach książki poświęconej wybitnemu piosenkarzowi.

Przez lata Krzysztof Krawczyk ciężko chorował

W biografii Krzysztofa Krawczyka znajdziemy wiele, dotąd nieznanych faktów z jego życia. Wykonawca takich przebojów, jak „Parostatek” czy „Mój przyjacielu” przez lata walczył z ciężką chorobą.

Choć sam Krzysztof Krawczyk otwarcie mówił o swoich kłopotach zdrowotnych, jak chociażby operacja biodra czy zaawansowana cukrzyca, to przez lata skrywał jedną z największych tajemnic. Chodzi o chorobę, z którą zmagał się przez dwie dekady. Dopiero teraz, Ewa Krawczyk po śmierci swojego męża zdecydowała się o wszystkim opowiedzieć.

„Chciałabym napisać o początkach choroby Krzysia. Bo to był długi proces. Postaram się zrobić to łagodnie, żebyście, kochani moi, nie płakali, bo ja do dzisiaj wylewam wiadra łez.” – czytamy słowa Ewy Krawczyk. Dalej wdowa po Krzysztofie Krawczyku przechodzi do druzgocących szczegółów.

„Choroba Krzysia zaczęła się już 20 lat temu drżeniem głowy. Był to początek Parkinsona.” – czytamy. Ewa przyznała także, że choroba, z którą zmagał się Krzysztof Krawczyk na początku została zlekceważona przez lekarzy. Nie od razu zdiagnozowano Parkinsona. Dlatego, w następnych latach, schorzenie bardzo szybko postępowało, coraz mocniej wycieńczając organizm Krzysztofa Krawczyka.

„Kiedyś po kolejnym upadku w łazience miał krwiaka pod okiem. Jak byliśmy w kościele, żartował, że żona go bije.” – Ewa wspomina jedno z następstw choroby.

Biografia „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino” ma ukazać się już w październiku. Jej autorem jest przyjaciel Krawczyka, Andrzej Kosmala.

źródło: Super Express, Goniec.pl

  1. Kolejne zmiany w podatkach. Prawo i Sprawiedliwość już nie ma wyjścia
  2. Zaskakujące wyniki. Polacy odpowiedzieli, czy żyje im się lepiej teraz, czy za Tuska
  3. Koszmarny wypadek na autostradzie. Zderzyło się siedem pojazdów

Zobacz również: