Tusk i Kaczyński
fotomontaż, Youtube

Zaskoczenie – taka była reakcja niektórych osób na wyniki sondażu, w którym zapytano Polaków, kiedy im się żyło lepiej. Czy miało to miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska czy Prawa i Sprawiedliwości? Sondaż przeprowadziło Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Znamy wyniki.

Kiedy Polakom żyło się lepiej? Są wyniki sondażu

Sondaż, który przeprowadziło Social Changes można uznać za kolejny, korespondencyjny pojedynek Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. W tym przypadku zadowolony może być jednak tylko jeden z nich. I wiemy o kogo chodzi. Wystarczy spojrzeć na prezentowane poniżej wyniki badania.

Aż 36% badanych odpowiedziało, że lepiej żyje się teraz. „Mój ogólny poziom życia pod względem materialnym jest lepszy obecnie niż w czasie rządów Donalda Tuska przed 2015 rokiem.” – brzmiała dokładna odpowiedź w badaniu przeprowadzonym przez Social Changes na zlecenie wPolityce.pl. Można rzec, że to nokaut dla wracającego z olbrzymimi nadziejami do polskiej polityki Donalda Tuska.

Z kolei 27% respondentów przyznało, że lepiej żyło im się za czasów, kiedy u władzy był Donald Tusk. Aż 37% osób odpowiedziało: trudno powiedzieć, co również jest zaskakującym wynikiem.

Social Changes zbadało także, jakich odpowiedzi udzielali zwolennicy poszczególnych opcji politycznych. Warte zaznaczenia jest, że aż 26% obecnych wyborców Szymona Hołowni przyznało, że żyje im się lepiej teraz, niż za czasów rządu Donalda Tuska. Zaskakujące? Z pewnością nie takiego wyniku spodziewano się po stronie opozycyjnej.

źródło: wPolityce.pl

  1. Zła informacja dla emerytów. Kończy się dodatkowe świadczenie. Pieniądze wypłacą po raz ostatni
  2. Jacek Jaworek ukrywa się w lesie? Kilkudziesięciu policjantów przeczesało teren
  3. Koszmarny wypadek na autostradzie. Zderzyło się siedem pojazdów. Policja opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia

Zobacz również: