emeryci pieniądze

Nie takiej informacji spodziewali się emeryci. Co prawda, w tym roku otrzymają jeszcze spore pieniądze z tytułu dodatkowego świadczenia, ale wszystko wskazuje na to, że po raz ostatni. Rząd i ZUS nie zamierzają kontynuować pomocy seniorom w 2022 roku. Niewykluczone jednak, że pojawiają się inne propozycje wsparcia, jak m.in. tańsze czy darmowe leki.

Emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze po raz ostatni

Już w listopadzie tego roku najbiedniejsi emeryci otrzymają 14. emeryturę. Jak to zwykle bywa, jest dobra, jak i zła informacja. Dobra to wysokość świadczenia dodatkowego, a zła, że 14. emerytura zostanie wypłacona tylko w listopadzie 2021 roku. Rząd i Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zamierzają kontynuować tego świadczenia w przyszłym roku. „To świadczenie będzie wypłacone tylko raz i tylko w listopadzie 2021.” – informuje zdecydowanym tonem portal money.pl.

Popularna „czernastka” w maksymalnej kwocie wynosi dokładnie 1022,30 złotych. To właśnie takie pieniądze wpłyną w listopadzie bieżącego roku na konta emerytów, których comiesięczne świadczenie nie przekracza 2461 złotych. Jeśli ktoś otrzymuje ponadto to, to 14. emerytura zostanie uszczuplona „złotówka za złotówkę”. To oznacza, że w przypadku emerytury 2610 złotych, otrzymana „czternastka” będzie niższa o 149 złotych i tak dalej.

Jednak nie wszyscy emeryci otrzymają 14. emeryturę. Ci, którzy otrzymują co miesiąc powyżej 3300 złotych, nie dostaną nawet złotówki dodatkowego świadczenia. Przypomnijmy, że „czternastka” jest jednorazowym świadczeniem i nie będzie kontynuowana w 2022 roku oraz wszystko na to wskazuje, że także w latach kolejnych.

źródło: Super Express, Money.pl

  1. Jacek Jaworek ukrywa się w lesie? Kilkudziesięciu policjantów przeczesało teren
  2. Krystyna Janda wściekła na ceny leków. Reakcja fanów? Nie tego się spodziewała
  3. Duda podpisał. Będzie dodatkowy urlop – od 6 do 12 dni. W Internecie… krytyka

Zobacz również: