Krystyna Janda
Foto: YouTube

Popularna aktorka kolejny raz skrytykowała działania rządzących. Tym razem, Krystyna Janda próbowała wykazać, iż program 75+ nie działa tak jak powinien. W tym celu, gwiazda opublikowała na swoim Facebooku zdjęcie paragonu z apteki. Wydaje się jednak, że artystka nie spodziewała się takiej reakcji internautów.

Krystyna Janda znowu wywołała kontrowersje

Znana aktorka wielokrotnie budziła kontrowersje swoją aktywnością w mediach społecznościowych. Nie inaczej było tym razem. Krystyna Janda wstawiła na swoim Facebooku zdjęcie paragonu za leki, które wcześniej w mediach opublikowała pewna seniorka.

Tym co uderza jest kwota na którą opiewa paragon. Okazuje się bowiem, iż emerytka musiała zapłacić blisko 850 złotych za potrzebne leki. Właśnie ta kwota sprawiła, iż kobieta, a także sama Krystyna Janda, wątpią w działanie programu 75+

Zgodnie z założeniem wspomnianego rządowego programu, osoby powyżej 75. roku życia powinni mieć dostęp do darmowych leków. Trzeba przy tym dodać, iż senior, ktory chce skorzystać z tego udogodnienia musi spełnić trzy warunki.

Po pierwsze, emeryt musi mieć skończone 75 lat. Po drugie, osoba taka musi przyjmować leki z listy bezpłatnych lekarstw zgodnie ze wskazaniami. Na koniec, na recepcie wystawionej przez lekarza powinna widnieć litera „S”.

Zaskakująca reakcja internautów

Wydaje się, iż Krystyna Janda spodziewała się, iż internauci podzielą jej krytyczną ocenę programu 75+ Tymczasem, pod zdjęciem paragonu pojawiły się dość zaskakujące słowa. „Czemu,paragon nie jest w całości na zdjęciu. Z tego co widać nie wynika taka kwota. Ostatnie 2 pozycje są za 0 zł. Kolejne oszustwo, jak paragony z nad morza. Część lekow jes refundowana w całości dla seniorów powyżej 75 roku życia. Nie jestem zwolenniczką Pisu. Nie lubię jednak manipulacji”, „propaganda, Ala, Janda”, „Coś z tym paragonem nie tak”, „Za co jest to 800 zł bo na paragonie tego nie widać… rownie dobrze mogą to być kosmetyki… widać natomiast kilka pozycji z opłatą 0 zł właśnie dlatego, że są na receptę…”, „Ten paragon to akurat „ściema”. Trzy ostatnie leki dla pacjenta 75+ są za 0 zł. Reszty nie sprawdzałam. Albo źle wystawiona recepta, albo ktoś celowo wrzuca fake” – grzmią użytkownicy Facebooka.

Źródło: Facebook

  1. Poważna zmiana w dużym banku w Polsce. Trzymasz tam pieniądze? Sprawdź
  2. Policja ostro potraktowała mężczyznę. Miał pić piwo bezalkoholowe
  3. Szokujące sceny w Kościele. Interweniowała policja

Zobacz również: