policja interweniowała w kościele

Kościół kojarzy się z miejscem pełnym spokoju, w którym można się wyciszyć. Tymczasem, w jednym z polskich miast doszło do szokującego zdarzenia. To co odkrył ksiądz bulwersuje. Musiała interweniować policja. 

Kościół okazał się miejscem bulwersującego incydentu

Z pewnością mocno zdziwiony i zszokowany był ksiądz jednej z parafii w powiecie kościańskim w województwie wielkopolskim. Duchowny odkrył pomiędzy kościelnymi ławkami nieprzytomnego mężczyznę. Trzeba przyznać, że nieczęsto kościół jest miejscem tak bulwersujących zdarzeń.

Oczywiście ksiądz wezwał na miejsce policjantów i służby medyczne. Okazało się, iż 41-latek sam jest sobie winien. Mężczyzna zasłabł nie z powodu problemów zdrowotnych, ale na skutek własnej głupoty. Policja ustaliła, iż wypił środek do dezynfekcji rąk, który znajdował się w kościele. Jak wiadomo, takie płyny znajdują się teraz w każdej świątyni w związku z panującą pandemią COVID-19. „Mężczyzna jednak nie zamierzał zdezynfekować nim rąk, a – dla odmiany – spożyć płyn do dezynfekcji. Potrzeba spożycia alkoholu musiała być tak silna, że nie zważając na konsekwencje zdrowotne takiego czynu, wypił całą zawartość. Potem zasnął na jednej z ław kościelnych. Zaniepokojony ksiądz, który znalazł mężczyznę zadzwonił po służby” – tłumaczy rzecznik policji.

Jak już wspomnieliśmy na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia. Ratownicy udzielili 41-latkowi pierwszej pomocy, a następnie przetransportowali go do szpitala. Niewątpliwie profesjonalne działania podjęte przez służby medyczne sprawiły, iż nieodpowiedzialny mężczyzna nie odniosł poważniejszych obrażeń.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż sytuacja była bardzo niebezpieczna. Amator środka do dezynfekcji mógł nawet nie przeżyć swojego wybryku. Kościół mógł stać się miejscem, w którym zakończyłby swoje życie. Świadczą o tym chociażby słowa służb mundurowych. Policja przypomina, iż płyn do dezynfekcji może wywołać silne zatrucie organizmu, a w jego konsekwencji doprowadzić nawet do śmierci.

Źródło: Super Express

  1. Policja ostro potraktowała mężczyznę. Miał pić piwo bezalkoholowe
  2. Duda podpisał. Będzie dodatkowy urlop – od 6 do 12 dni. W Internecie… krytyka
  3. Kamil Durczok szykuje wielki medialny powrót? O co chodzi z „nową durczokracją”?

Zobacz również: