policja brutalnie potraktowała mężczyznę pijącego piwo
zdjęcie ilustracyjne

Znowu zrobiło się głośno o funkcjonariuszach policji. Tym razem, w mediach pojawiło się nagranie pokazujące interwencję w Zabrzu. Policja w brutalny sposób potraktowała mężczyznę, który, zdaniem świadków, miał pić piwo bezalkoholowe.

Policja tłumaczy się z podjętej interwencji

Do kontrowersyjnej interwencji mundurowych doszło na ulicy Rymera w Zabrzu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. W sieci pojawiło się również amatorskie nagranie, które telefonem wykonał jednej ze świadków. Właśnie z powodu tych materiałów, policja ma teraz niemały problem.

Na filmikach widać policjantów, którzy zachowują się dość ostro wobec młodego mężczyzny. Jednocześnie w tle nagrania słychać świadków, którzy wyjaśniają stróżom prawa, że 25-latek pił piwo bezalkoholowe. Co ciekawe, policja nie zareagowała na te słowa.

Jak nie trudno się domyśleć, filmiki wywołały falę komentarzy użytkowników mediów społecznościowych. W zdecydowanej większości na policję spadła fala krytyki za takie potraktowanie mężczyzny. Ludzie nie kryją gniewu i złości.

Do całej sytuaji odnieśli się przedstawiciele policji. Okazuje się, że wersja mundurowych jest nieco inna niż ta, którą przedstawiono w sieci. Zdaniem funkcjonariuszy, 25-latek miał być agresywny. Poza tym miał również używać wulgaryzmów wobec stróży prawa. „W poniedziałek po godzinie 7.30 policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu patrolowali rejon ulica Rymera. W trakcie przejazdu radiowozem zauważyli mężczyznę, który w kierunku radiowozu kierował gesty powszechnie uważane za obraźliwe oraz krzyczał, używając słów wulgarnych. Policjanci podjęli wobec niego interwencję. W jej trakcie nadal był agresywny i używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Wobec jego zachowania agresywny 25-latek został obezwładniony i doprowadzony do izby wytrzeźwień, gdzie przebadano stan jego trzeźwości z wynikiem 0,74 promila alkoholu. Wobec 25-latka skierowany został wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia dotyczące używanie słów wulgarnych, nieobyczajnego wybryku oraz niestosowania się do poleceń policjantów” – tłumaczy rzecznik policji.

Źródło: Fakt, Facebook

  1. Duda podpisał. Będzie dodatkowy urlop – od 6 do 12 dni. W Internecie… krytyka
  2. Kamil Durczok szykuje wielki medialny powrót? O co chodzi z „nową durczokracją”?
  3. Krzysztof Bosak w mocnych słowach na temat uchodźców z Afganistanu. Internauci znów podzieleni

Zobacz również: