źródło: noizz, PAP/rmf23.pl

Ostatni Krzysztofa Bosaka w mediach społecznościowych wywołał niemałą dyskusję, głównie w komentarzach. Pytanie; na jaki był on temat? Ma to związek z ostatnim nasileniem się sytuacji w krajach bliskowschodnich. Jako, że konfederata słynie z dosadnych wypowiedzi, nawet ciężko by było o brak jakiegokolwiek komentarza ze strony internautów. A ci z kolei dorównali poziomem mocnych wypowiedzi autora postu. 

Po ostatnich wydarzeniach w krajach Bliskiego Wschodu temat ten znów stał się w mediach głośny. Ponadto ostatnie zdarzenia – m.in. w związku z wycofaniem wojsk amerykańskich – tym bardziej zaogniły sytuację światowych konfliktów. Wraz z tym powróciły także dyskusje na temat przyjmowania uchodźców przez kraje europejskie, a i w tym siłą rzeczy przez Polskę. O tym też traktował ostatni post jednego z liderów Konfederacji Krzysztofa Bosaka.

CZYTAJ TEŻ: Dwie osoby wypadły z samolotu. Przerażające nagranie krąży po Internecie

Krzysztof Bosak o uchodźcach z Afganistanu: „Polska nie potrzebuje w tych sprawach dyktatu”

Zacznijmy od tego, że stanowisko, jakie zajął Krzysztof Bosak w swojej wypowiedzi na Twitterze prawdopodobnie nikogo nie dziwi, a przynajmniej nie powinno. Konfederaci bowiem otwarcie nie jeden raz wypowiadali się na ten temat, a i na te dotyczące samego narzucania czegokolwiek z UE czy państw postronnych.

Krzysztof Bosak pisze tak: Pojawiają się informacje o tym, że Amerykanie naciskają na Polskę by przyjęła tysiące uchodźców z Afganistanu. Ten nacisk powinien spotkać się z krótkim i zdecydowanym „Nie.” Polska ma swoje własne procedury azylowe i nie potrzebuje w tych sprawach dyktatu ani od UE ani USA.

Odmienne zdanie internautów bije w komentarzach

Pod samym postem uzbierało się niemal 400 komentarzy. Te najpopularniejsze – a zarazem te, które uzbierały najwięcej reakcji – to w głównej mierze te mało pochlebne. Jeden z mocniejszej nawiązuje do wyznania Krzysztofa Bosaka.

Ale jak Polaków np. Meksyk, Argentyna, czy Iran przyjmowali podczas wojny, to pewnie fajnie było, co nie? Wy się nawet nie kryjecie, że jesteście rasistami i ksenofobami.

Człowieku..co ty bredzisz. Ludziom trzeba pomagać… Kim jesteś że segregujesz ludzi?

Panie Bosak, Pan podobno jest chrześcijaninem? Czemu nienawidzi Pan ludzi?

– czytamy w pierwszych trzech najpopularniejszych komentarzach.

Dodajmy, że nie jest to pierwszy post Krzysztofa Bosaka w tym temacie. Konfederata już od kilku dni regularnie tweetuje o sytuacji w Afganistanie. Niemniej przyznać trzeba, iż pod tym konkretnym padło dużo mocnych słów ze strony internautów. Czy słusznie?

źródło: materiały własne, Twitter

  1. Jarosław Kaczyński straci wszystko? Najnowszy sondaż wywołał panikę w PiS
  2. „Podzielcie się wyższymi pensjami z budżetówką”. Czy Morawiecki odpowie na list?

Zobacz również: