samolot

Talibowie kontrolują już niemal cały Afganistan. Przejęli Kabul i są także coraz bliżej lotniska, gdzie trwa popłoch, a kolejni Afgańczycy próbują za wszelką cenę uciekać z kraju drogą powietrzną. Dochodzi do desperackich zachowań, wskutek czego ginie wiele osób. W sieci już krąży porażające nagranie, jak dwie osoby wypadają z samolotu.

Przerażające sceny w Kabulu. Stolica Afganistanu już pod kontrolą Talibów

Niemal cała stolica Afganistanu znalazła się pod kontrolą Talibów. Jednym z ostatnich niezdobytych punktów jest lotnisko, gdzie Amerykanie ewakuują swoich obywateli i sojuszników. Na pokład samolotu chce załapać się także wielu Afgańczyków. Dochodzi do brutalnych scen.

Na poniższym nagraniu wideo widać, jak z samolotu spadają przyczepieni do niego Afgańczycy, którzy za wszelką cenę wbrew logice chcieli wznieść się w powietrze na kadłubie maszyny. Dramatyczna próba zakończyła się niestety tak, jak można było się spodziewać, upadkiem i śmiercią. To jednak nie wszystko, bowiem na lotnisku w Kabulu rozgrywają się też kolejne, wstrząsające sceny.

Afgańczycy próbują powstrzymać startujące tam samoloty i samemu wedrzeć się na pokłady maszyn. Poniższe wideo jest równie wstrząsające. Widać na nim, jak ludzie próbują powstrzymać rozpędzający się do poderwania samolot.

Talibowie już przejęli formalnie władzę w Afganistanie. Prezydent tego kraju uciekł zagranicę. Tysiące ludzi próbuje ewakuować się z kraju. Niestety, ale wygląda na to, że będzie to niemożliwe. Talibowie są także coraz bliżej kontrolowania lotniska i ruchu lotniczego w Kabulu.

  1. Dentysta trafi za kratki nawet na 12 lat? Szokujące sceny w gabinecie stomatologicznym
  2. Nie żyje kobieta i jej czteroletnia córka. Mąż i syn mieli więcej szczęścia. Porażające szczegóły
  3. Jarosław Kaczyński straci wszystko? Najnowszy sondaż wywołał panikę w PiS

Zobacz również: