Jarosław Kaczyński i zły sondaż

Czy to możliwe, że pod nogami Jarosława Kaczyńskiego grunt zaczyna się palić szybciej, niż wszyscy – nawet najwięksi przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości – się tego spodziewali? Takie wrażenie można odnieść, czytając wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie… Platformy Obywatelskiej. Wyniki są wręcz druzgocące dla partii kierowanej przez Kaczyńskiego.

Polacy pokazali co myślą o działaniach partii Kaczyńskiego

Nokaut – tak w terminologii bokserskiej można określić rezultaty, jakie dał sondaż Kantar przeprowadzony na zlecenie największej partii opozycyjnej, jaką bez wątpienia jest Platforma Obywatelska. Respondenci zostali zapytani o ostatnie działania Prawa i Sprawiedliwości. I delikatnie mówiąc, zdecydowana większość z nich nie pozostawiła na Jarosławie Kaczyńskim i spółce nawet suchej nitki.

Okazuje się, że aż 68% badanych sprzeciwia się procedowaniu ustawy określanej mianem „lex TVN”. To jednak tylko początek złych informacji dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. 53% pytanych ocenia tę ustawę „bardzo źle”, 15% „źle”, a tylko 24% uważa, że powinna zostać wprowadzona. Respondenci zostali zapytani nie tylko o to, a odpowiedzi na kolejne pytania są jeszcze bardziej wstrząsające. Jarosław Kaczyński ma nad czym myśleć.

Z OSTATNIEJ CHWILI:Ksiądz zawieszony za swoje kazanie. Natychmiastowa decyzja arcybiskupa

Kolejnym z zadanych pytań było to, o zachowanie Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Elżbiety Witek, która wskutek pomyłki posłów Kukiza, zadecydowała o reasumpcji głosowania. I tutaj, Polacy pokazali swoje negatywne zdanie na temat takich działań w Sejmie. Aż 96% pytanych uznało, że Elżbieta Witek zachowała się źle. Jednocześnie, tylko 23% osób stwierdziło, że Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej postąpiła słusznie.

Ponadto 60% pytanych stwierdza, że przyjęcie ustawy, określającej mianem uderzającej w TVN, źle wpłynie na stosunki Polski ze Stanami Zjednoczonymi. W sondażu Kantar na zlecenie Platformy Obywatelskiej pytano też o zachowanie posłów Kukiza. I tutaj, bez zaskoczeń, aż 69% pytanych określiło je mianem złego.

Jak widać, Jarosław Kaczyński może mieć coraz większe problemy z utrzymaniem się przy władzy. Narasta coraz większy sprzeciw społeczny, a sama Zjednoczona Prawica nie ma już formalnej większości w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i musi liczyć na przychylność ludzi, którzy formalnie nie wchodzą w skład formacji, tworzącej rząd.

źródło: Onet, media, inf. własna

ZAINTERESUJ SIĘ: Gwałtowna zmiana pogody. Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści

Zobacz również: