karambol na a4
KPP Krapkowice

Do koszmarnie wyglądającego wypadku, a w zasadzie to karambolu doszło na autostradzie A4. W wypadku na krapkowickim odcinku autostrady uczestniczyło aż siedem pojazdów. W akcji był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja publikuje zdjęcia, które dają do myślenia.

Karambol na A4. Policja opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia

Zdjęcia publikujemy na końcu artykułu. Do fatalnie wyglądającego karambolu doszło dzisiaj w godzinach porannych. Ruch na autostradzie A4 był zablokowany przez ponad 4 godziny. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach, na krapkowickim odcinku A4 zderzyło się aż siedem pojazdów. Wśród nich był też samochód ciężarowy oraz dostawczak.

Pojawiły się też już pierwsze hipotezy o przyczynach wypadku. Choć na ostateczne ustalenia będziemy musieli poczekać. „Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na trasie krapkowickiego odcinka A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być nadmiernie świecące słońce, które oślepiło kierowcę.” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Słońce miało oślepić kierowcę cysterny. Wskutek tego nie zauważył on spowolnionego ruchu przed sobą i rozpędzony najechał na tył innego samochodu. Wówczas powstał tzw. efekt domina. Na szczęście, choć, jak widać na poniższych zdarzeniach uszkodzenia pojazdów są ogromne, a jedna z osobówek dachowała, nikt nie zginął.

Na miejscu pracował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz liczne zastępy służb ratunkowych. Wszystko po to, aby pomóc poszkodowanym i jak najszybciej „uruchomić” ruch na autostradzie.

fot. KPP Krapkowice
zdj. KPP Krapkowice
fot. KPP Krapkowice

Korzystając z okazji, krapkowicka policja sugeruje potraktować ten wypadek, a w zasadzie to karambol jako przestrogę. Na łamach oficjalnej strony KPP Krapkowice pojawił się oficjalny apel w tejże sprawie. „Kierowcy! Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków, które aktualnie panują na drodze. Letniej aurze towarzyszą nadmierne promienie słońca, które również ograniczają widoczność. To może powodować wiele niebezpieczeństw. Jedynie ściągnięcie nogi z gazu może pomóc uniknąć tragedii.” – czytamy.

źródło: KPP Krapkowice, media

  1. Zła informacja dla emerytów. Kończy się dodatkowe świadczenie. Pieniądze wypłacą po raz ostatni
  2. Jacek Jaworek ukrywa się w lesie? Kilkudziesięciu policjantów przeczesało teren
  3. Krystyna Janda wściekła na ceny leków. Reakcja fanów? Nie tego się spodziewała

Zobacz również: