Mateusz Morawiecki

Zdaniem dziennikarzy portalu Interia.pl, Prawo i Sprawiedliwość znalazło się pod ścianą. Rząd szukając poparcia dla Polskiego Ładu musi zdecydować się na kolejne zmiany w podatkach. Wygląda na to, że nici z planowanego wcześniej scenariusza.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi kolejne zmiany do Polskiego Ładu

To nie koniec zawirowań wokół Polskiego Ładu, który tak poróżnił Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Prawo i Sprawiedliwość, według dziennikarzy portalu Interia.pl, doskonale zdaje sobie sprawę, że może nie uzyskać wystarczającego poparcia dla rozwiązań aktualnie zapisanych w Polskim Ładzie. Nawet, jeśli część posłów Gowina pójdzie pod rękę z rządem. Wymagana może być przychylność Lewicy i Pawła Kukiza.

„Rząd planuje duże zmiany rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Obóz rządzący walczy o sejmową większość i liczy na poparcie Lewicy. Pięcioro posłów, którzy odeszli z Porozumienia, po zmianach, ma zagłosować tak, jak partia rządząca. W zamian otrzymają miejsca na listach wyborczych PiS.” – czytamy w rzeczonym wyżej źródle.

Ostateczne założenia Polskiego Ładu mają zostać przedstawione przez Mateusza Morawieckiego na początku września. I właśnie teraz, w końcówce sierpnia może toczyć się zakulisowa gra, aby przeciągnąć na rządową stronę jak najwięcej posłów. W zamian, Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe pójść na ustępstwa w kwestii zapisanych w Polskim Ładzie rozwiązań podatkowych.

„Zmiany są konieczne, bo w obecnej formie PiS może mieć gigantyczny problem z ich przepchnięciem w Sejmie. Większość od dawna wisi na głosach kilku osób, a ostatnio kluczem jest postawa trzech posłów – Pawła Kukiza, Stanisława Żuka i Jarosława Sachajki.” – analizują dziennikarze portalu Interia.pl.

Okazuje się, że nikt w Prawie i Sprawiedliwości na ten moment nie może być pewny, jak zagłosuje ta trójka. „Może się okazać, głównie ze względu na nieobliczalność posłów Kukiz’15, że potrzebne będzie dodatkowe wsparcie. Pierwszy kierunek wiedzie w stronę posłów Lewicy, którzy od czerwca przekonują, że niektóre z tych rozwiązań są do zaakceptowania, a inne kategorycznie nie.” – czytamy dalej na łamach Interii.

Jak więc widać, Mateusz Morawiecki i rząd Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie kolejny raz dokonają zmian zakładanych scenariuszy podatkowych w Polskim Ładzie.

źródło: Interia.pl

  1. Zaskakujące wyniki. Polacy odpowiedzieli, czy żyje im się lepiej teraz, czy za Tuska
  2. Zła informacja dla emerytów. Kończy się dodatkowe świadczenie. Pieniądze wypłacą po raz ostatni
  3. Koszmarny wypadek na autostradzie. Zderzyło się siedem pojazdów. Policja opublikowała zdjęcia z miejsca

Zobacz również: