katastrofa samolotu
Zdjęcie poglądowe / Twitter

Do tragicznego zdarzenia doszło w dzisiejszy wtorek. Nieopodal stolicy na ziemię spadł samolot. Życie straciły wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie maszyny w chwili wypadku.

Trwa wyjaśnianie przyczyny katastrofy lotniczej

We wtorek, nieopodal Moskwy, niedaleko lotniska Kubinka, odbył się próbny lot prototypowego wojskowego samolotu transportowego Iljuszyn Ił-112V. Wszystko szło zgodnie z planem aż do momentu lądowania.

Według informacji rosyjskiej agencji prasowej TASS, maszyna rozbiła się właśnie podczas podejścia do lądowania. Dosłownie moment przed tym zderzeniem z ziemią, zapalił się jeden z silników w samolocie. W maszynie miały się znajdować 3 osoby.

Jak na razie nie pojawiła się oficjalna informacja o ofiarach katastrofy samolotu. Jednak z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, iż zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie w chwili zderzenia z ziemią.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać lecący nisko nad ziemią samolot. Z jednego ze skrzydeł wydobywały się płomienie. Nagle maszyna wykonała ostry manewr i runęła na ziemię.

Co prawda, póki co nie są znane przyczyny wypadku lotniczego. Coraz głośniej mówi się jednak, iż to awaria samolotu i błąd pilota doprowadziły do tragedii. Celem ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia, koncern Rostec planuje utworzyć specjalną komisję. Ma ona zbadać dokładne okoliczności wypadku. Przedstawiciele firmy podkreślają, że Iljuszyn Ił-112V był eksperymentalnym modelem i wciąż jest testowany.

Źródło: Twitter, o2.pl, Rzeczpospolita

  1. Lech Wałęsa znalazł się w szpitalu. Stan prezydenta wymaga hospitalizacji 
  2. Nie żyje dziennikarka TVP. Przegrała walkę z wyniszczającą chorobą
  3. Jasnowidz Jackowski ostrzega. Przerażające sceny na ulicach w Polsce

Zobacz również: