Lech Wałęsa

Nie mamy dobrych wieści dla sympatyków byłego prezydenta. Niespodziewanie Lech Wałęsa trafił na szpitalny oddział. Stan zdrowia 77-letniego polityka wymaga hospitalizacji. Oto szczegóły.

Lech Wałęsa przekazał wiadomość w mediach społecznościowych

Była głowa państwa znowu znalazła się w centrum uwagi opinii publicznej. Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, iż jest hospitalizowany. Jako powód podał, czasem występującą u diabetyków, stopę cukrzycową.

Schorzenie, z powodu którego Lech Wałęsa trafił do szpitala, początkowo może nie dawać żadnych wyraźnych objawów. Natomiast konsekwencje braku leczenia mogą być naprawdę poważne. Wśród nich warto wspomnieć chociażby o konieczności amputacji zakażonej kończyny. Zatem niezwykle ważne jest, aby chory możliwie jak najszybciej trafił pod opiekę lekarzy.

Z pewnością z tego powodu Lech Wałęsa został hospitalizowany. Co ciekawe, o pobycie byłego prezydenta w szpitalu, dużo bardziej powściągliwie wypowiedział się dyrektor biura legendy Solidarności. Marek Kaczmar nie potwierdził ani też nie zaprzeczył na co cierpi 77-latek. Oświadczył jedynie, iż polityk czeka w tej chwili na opinię lekarzy. Poza tym zaznaczył, iż sytuacja jest poważna. „Jutro,po pierwszych badaniach lekarskich, może uda się coś potwierdzić” – tłumaczył Kaczmar.

Przypomnijmy, że Wałęsa trafił do szpitala już nie pierwszy raz. Kilka miesięcy temu legenda Solidarności przeszła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku operację wymiany rozrusznika serca. Wtedy wszysto przebiegło bez komplikacji. Miejmy nadzieję, iż tak samo będzie teraz.

Na koniec warto dodać, iż wpis Lecha Wałęsy wywołał lawinę komentarzy. Większośc z nich zawierała życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Niektórzy internauci stwierdzili nawet, iż były prezydent nie może podupaść na zdrowiu, gdyż jest cały czas potrzebny Polsce i Polakom.

Źródło: Facebook, Rmf Fm

  1. Nie żyje dziennikarka TVP. Przegrała walkę z wyniszczającą chorobą
  2. Manipulacja w Wiadomościach TVP? Mocne komentarze po tym, co pokazano na ekranie
  3. Jasnowidz Jackowski ostrzega. Przerażające sceny na ulicach w Polsce

Zobacz również: