wybuch gazu

Kolejny raz w tym tygodniu Główny Inspektorat Sanitarny wydaje ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Przypomnijmy, że kilkadziesiąt godzin temu, GIS wycofał z obrotu ryby. Teraz padło na słodycze.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje kolejne produkty. GIS wydał ostrzeżenie publiczne

Chodzi o chipsy „Long Chips”. W piątkowym ostrzeżeniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego czytamy, że z obrotu zostały wycofane partie aż sześciu różnych smaków tych chipsów. „W wyniku działań prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz w efekcie czynności przeprowadzonych przez firmę Merkury SA w ramach kontroli wewnętrznej stwierdzono błędy w deklaracji trzech alergenów: glutenu, mleka i gorczycy.” – możemy przeczytać na łamach portalu Interia.pl.

Okazuje się, że na opakowaniach produktów nie podano szczegółowych informacji o alergenach lub podano niewłaściwą nazwę substancji alergennej. Ostrzeżenie wydane przez GIS dotyczy produktu „Long Chips – chipsy z puree ziemniaczanego 75 g” i ich wszystkich partii.

Spożycie substancji alergennych, które zawierają te produkty, a nie zostały one należycie lub zostały błędnie opisane, przez osoby uczulone, może wywołać reakcje alergiczne o różnym stopniu nasilenia. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z producentem zdecydował się o wycofaniu z rynku produktu.

źródło: Interia.pl, GIS, PAP

  1. Usunęli pomnik Jana Pawła II. Księża i wierni protestują, domagając się powrotu
  2. Pijana wiozła dwie trzyletnie córki. Chwilę później potrąciła nastolatkę
  3. Potężne burze i ulewy nad Polską. Skala zniszczeń jest ogromna

Zobacz również: