burze, ulewy i podtopienia
Facebook, Kraków112

To była wyjątkowo ciężka noc w Małopolsce, a w szczególności w Krakowie, który został nawiedzony przez potężne opady deszczu i burze. Skutki? Wiele podtopień, tysiące interwencji straży pożarnej oraz ewakuacja mieszkańców. Ciężko opisać to wszystko słowami, ale tragiczny obraz całej sytuacji oddają zdjęcia zamieszczone w naszym tekście.

Kraków walczy ze skutkami burzy i intensywnych opadów deszczu

Według informacji przekazanych przez rzecznika Komendy Głównej Straży Pożarnej zalanych jest około 700 gospodarstw domowych i ponad 100 domów. „Straż interweniowała już ponad 1100 razy, z czego ponad 800 razy w samym mieście.” – dodaje na antenie Polsat News, Grzegorz Trzeciak z KGSP.

Straż pożarna koncentruje się na wypompowywaniu wody z zalanych domów, pomieszczeń i mieszkań. Wydolny przestał być system wodno-kanalizacyjny. Wszystko to skutek wieczornych i nocnych intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły Kraków i okolice. Najmocniej ucierpiała dzielnica Bieżanów, gdzie wylała rzeka i strażacy musieli podjąć decyzję o ewakuacji części mieszkańców. Mocno zalana jest także Wieliczka.

Strażacy informują, że w niektórych dzielnicach Krakowa woda sięga nawet metra. Pozalewane są nie tylko piwnice, garaże, ale i mieszkania na parterze. Olbrzymi dramat i kolejny pokaz, że na naturę nie ma mocnych. Wystarczy spojrzeć na poniższe, opublikowane w mediach społecznościowych, zdjęcia. Wielogodzinny ulewny deszcz i burze dały się we znaki.

W mieszkaniach przez zalegającą na ulicach wodę wciąż uwięzieni są ludzie. Już od samego rana trwa ich ewakuacja.

Strażacy zabezpieczają część domów workami z piaskiem.

źródło: Interia.pl, Twitter, Polsat News, PAP

  1. Adam Niedzielski kłamie? Jednoznaczne słowa członka Rady Medycznej
  2. Dramat na wakacjach. Nie żyje 10-latka. Prokuratura bada okoliczności
  3. Wybitna powojenna aktorka zmarła w wieku 95 lat. O jej śmierci poinformował Teatr Wybrzeże

Zobacz również: