strażak nie żyje
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Policja pod nadzorem prokuratury rozpoczęła śledztwo w sprawie wydarzeń w Augustowie, gdzie w tragicznym wypadku życie straciła 10-letnia dziewczynka. 

10-latka nie żyje po wypadku w trakcie lekcji pływania

Lokalne media oraz Wirtualna Polska donoszą o fatalnym w skutkach wypadku, do którego doszło podczas lekcji pływania na nartach wodnych na Jeziorze Białym w Augustowie, w województwie podlaskim.

W trakcie nauki 10-letnia dziewczynka przewróciła się i doznała poważnego urazu kręgosłupa. Mimo szybko udzielonej pomocy, dziewczynka przetransportowana do szpitala zmarła. „Z informacji przekazanych przez Joannę Gref-Drejer z Prokuratury Rejonowej w Augustowie wynika, że dziewczynka uczyła się pływać na nartach wodnych, poruszając się za motorówką.” – przekazała Wirtualna Polska, powołując się na ustalenia lokalnego portalu Augustów Nasze Miasto.

Dziewczynka zmarła kilka godzin po przewiezieniu do szpitala. Lekarze robili, co mogli, aby uratować jej zdrowie, a przede wszystkim życie. Niestety, nie udało się. Spełnił się czarny scenariusz. Prokuratura już prowadzi śledztwo. Przeprowadzona zostanie również sekcja zwłok 10-latki. „Sprawdzamy, czy, a jeśli tak, to kto przyczynił się do tego tragicznego zdarzenia. Postępowanie jest we wstępnej fazie i na razie nie będziemy udzielać szczegółowych informacji.” – czytamy w portalu Wirtualna Polska.

Klub, którego instruktor odpowiadał za naukę pływania na nartach wodnych nie chce udzielać komentarzy. Jak poinformował portal Augustów Nasze Miasto, w odpowiedzi przesłano wyłącznie krótkie, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości ze strony klubu czy instruktora. Wszyscy jednak czekają na to, co ustali w tej sprawie prokuratura.

źródło: Augustów Nasze Miasto, Wirtualna Polska

  1. Zbierają pieniądze dla kierowcy, który w Katowicach śmiertelnie potrącił 19-latkę
  2. 10 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Leszek Miller komentuje tajemnicze samobójstwo
  3. Będą nowe obostrzenia. Adam Niedzielski ujawnił szczegóły

Zobacz również: