Andrzej Lepper
Fot. Błażej Pajda

5 sierpnia 2021 roku mija 10 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Były lider Samoobrony według ustaleń prokuratury popełnił samobójstwo. Z taką teorią do dzisiaj nie zgadza się jednak część jego zwolenników. Sporo osób mówi wprost, że Andrzej Lepper został „uciszony”, bo mówił niewygodną dla prawie wszystkich polityków prawdę. Głos zabrał Leszek Miller. Wyjawił swoją teorię na temat śmierci Andrzeja Leppera.

Andrzej Lepper nie żyje już 10 lat

Czas upływa szybko. Wydawać się mogło, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo kilka lat temu, ale nie, od tego tragicznego w dziejach polskiej polityki wydarzenia minęła już dokładnie dekada. Wciąż jednak wokół śmierci Andrzeja Leppera pojawia się wiele teorii spiskowych. Niektóre mówią wręcz, że Andrzeja Leppera odwiedził przysłowiowy „seryjny samobójca”. Swoje spojrzenie na tę sprawę przekazał mediom Leszek Miller.

W dniu pogrzebu media rozpisywały się o tym, że Miller nie pojawił się na pogrzebie Leppera. „Ja byłem za granicą i dlatego nie mogłem być na pogrzebie. Jak tylko wróciłem do Polski, to pojechałem na cmentarz, gdzie umówiłem się z jego rodziną. Żona zaprosiła mnie do jej gospodarstwa, na taki krótki posiłek. Pamiętam, że ani żona, ani syn nie chcieli przyjąć, że to jest samobójstwo. Twierdzili, że Lepper nie sygnalizował żadnych tego rodzaju skłonności, przeciwnie: snuł plany, umawiał się z nimi, co dalej robić…” – wyjawił Leszek Miller na łamach „Super Expressu”.

Choć wielu powątpiewa w samobójstwo Andrzeja Leppera, to Leszek Miller nie pozostawił wątpliwości. „Ja uważam, że wersja samobójstwa jest bardzo realna. On miał szalone kłopoty. Powiedzmy, że świat mu się zawalił, nie bardzo wiedział, jak się odnaleźć. A człowiek w takich sytuacjach jest skłonny do desperackich czynów.” – dodał były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Przypomnijmy, że Andrzej Lepper został znaleziony martwy w biurze Samoobrony w Warszawie 5 sierpnia 2011 roku. Śledczy ustalili, że charyzmatyczny polityk popełnił samobójstwo, poprzez powieszenie się.

źródło: Super Express, o2.pl

  1. Będą nowe obostrzenia. Adam Niedzielski ujawnił szczegóły
  2. Kontrowersyjne, a może jednak rzeczowe podejście Roberta Makłowicza do polskiej kultury? Zobacz, co powiedział
  3. Wariant delta i szczepionki? Naukowcy publikują druzgocące dane

Zobacz również: