źródło:' Instagram/robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz sam w sobie stał się już częścią polskiej kultury – dokładniej polskiej kultury pop. Jak piszą media „kocha go każdy”. Być może dlatego, że jest on – a przynajmniej jego przez lata kreowany wizerunek – niezwykle sympatyczne. Potwierdzeniem na to jest chociażby wywiad jakiego udzielił niedawno dziennikarz. Wypowiedział się on bowiem na temat picia w Polsce wódki.

Pomimo tego, że Robert Makłowicz już kilka ładnych lat temu zerwał współpracę z Telewizją Polską, gdzie emitowany był jego hitowe programy „Makłowicz w podróży” i „Kulinarne podróże Roberta Makłowicza”, nadal jest on w sercach wielu Polaków. Czy to niezbyt patetyczne określenia jak na jednego skromnego krytyka kulinarnego? Jak się okazuje wcale nie, nie dość, że jest on ulubieńcem wielu starszych Polaków, to wciąż rośnie liczba jego fanów wśród młodzieży.

Z tego względu niezwykle często pojawia się on na medialnych nagłówkach. Co więcej, dzięki niedawno założonemu kanałowi na YouTube nie daje swoim fanom o sobie zapomnieć. Niemal każda jego wypowiedź jest przytaczana przez mainstreamowe media. Tak się stało i tym razem.

Robert Makłowicz na temat polskiej wódki

Niedawno Robert Makłowicz miał spotkanie live z fanami za pośrednictwem Internetu. Jeden z jego obserwatorów zadał mu pytanie na temat wódki. Dokładnie chciał wiedzieć jaki jest jego stosunek do jej picia, bowiem jak wiadomo Makłowicz jest zdecydowanie wielbicielem wina. Jego odpowiedź – jak przystało na niego samego – z dużą dozą poczucia humoru. Niemniej odpowiedź była jednak konkretna i nie zabrakło poważnego podejścia do tematu. Dodał również jaki sposób picia trunku jest najbliższy jego gustowi.

Robert Makłowicz przyznaje, iż jest świadom tego, że wódka jest w polskiej kulturze zakorzeniona. Dodał również, że nie stroni od jej picia, choć teraz – ze względu na temperatury – nie pija.

Ja nie wiem, co to znaczy duża ilość wódki. Dzisiaj, to nie lubię wódki bardzo, no bo proszę zobaczyć, jaka jest temperatura. No jak ja bym miał teraz pić wódkę? Chyba bym zwariował. Piję wodę – powiedział.

Wódka jest ważnym elementem naszej kultury. Co jest dla mnie ważne? Aby wódka nie była zmrożona. Dlatego że jak się ją zmrozi, to w ogóle nie czuć smaku, a wódka powinna mieć również swój smak. Trzeba ją mocno schłodzić, ale nie mrozić – stwierdził.

źródło: RadioZet.pl

Zobacz również: