kierowca autobusu katowice
Youtube

Tą sprawą żyje cała Polska. Przypomnijmy, że 19-letnia Barbara Sz. zginęła pod kołami autobusu miejskiego w Katowicach, kiedy kierowca postanowił ruszyć i staranował grupkę szarpiących się osób. 31-letni Łukasz T. już usłyszał zarzuty zabójstwa dziewczyny oraz próby zabójstwa dwóch kolejnych osób. Tymczasem w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy dla niego.

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla kierowcy autobusu z Katowic

Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę w samym centrum Katowic. Na amatorskich nagraniach wideo, które wręcz zalały internet, widzimy, jak na środku drogi kłoci i szarpie się grupka osób. Wśród nich była 19-letnia Barbara Sz., która według nieoficjalnie pojawiających się informacji, próbowała powstrzymać awanturników.

Grupa osób zablokowała przejazd autobusowi komunikacji miejskiej. Siedzący za „kółkiem” 31-letni Łukasz T. w pewnym momencie postanowił ruszyć i z impetem staranował stojące na drodze osoby. W wyniku potrącenia śmierć poniosła Barbara Sz.

„W rozmowie ze śledczymi 31-letni Łukasz T powiedział, że nie miał świadomości, iż kogoś potrącił. Twierdził, że w jego ocenie osoby bijące się przed przystankiem miały zamiar dostać się do środka autobusu, przez co obawiał o swoje zdrowie i życie. Dlatego miał próbować uciec z miejsca zdarzenia.” – donosi portal o2.pl.

Teraz w Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy dla kierowcy autobusu. Zgromadzone środki mają mu zapewnić pomoc prawną. „Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za zabójstwo oraz próbę zabójstwa trzech osób podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata.” – czytamy na stronie zbiórki.

Ponadto, w sieci wylał się na kierowcę autobusu potężny hejt. Na stronie zbiórki, która pojawiła się na zrzutka.pl uzbierano do tej pory kilka tysięcy złotych.

źródło: o2.pl

  1. 10 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Leszek Miller komentuje tajemnicze samobójstwo
  2. Będą nowe obostrzenia. Adam Niedzielski ujawnił szczegóły
  3. Zaskakujące słowa Donalda Tuska. „Popełniłem błąd”

Zobacz również: