Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Czy Adam Niedzielski mija się z prawdą? Takie wnioski można wyciągnąć po słowach, które padły z ust przedstawicielki Rady Medycznej, działającej przy Premierze Rzeczypospolitej Polskiej. Przeciwnicy Adama Niedzielskiego triumfują, a my sprawdzamy, jaka jest prawda.

Rada Medyczna zaprzecza słowom Adama Niedzielskiego

Jak donosi portal Interia, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski na łamach radia RMF FM przyznał, że Rada Medyczna rekomenduje rozważenie użycia trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi grupie najbardziej narażonych osób.

„Nie ma cały czas badań, które by pokazywały przyrost skuteczności, czyli pewną wartość dodaną wynikającą ze zderzenia się z nowymi mutacjami wirusa. Dopóki badania nie wykażą, że trzecia dawka, która prawdopodobnie musiałaby być zmodyfikowana, nie będąc prostym powtórzeniem, będzie w lepszy sposób niż w tej chwili zabezpieczała przed nowymi mutacjami – to można powiedzieć, że wartość dodana takiej operacji jest bardzo niewielka.” – komentował dość sceptycznie taką rekomendację Adam Niedzielski.

Problem jednak w tym, że zdaniem przedstawiciela Rady Medycznej, taka rekomendacja… wcale się nie pojawiła. Czy Adam Niedzielski kłamie? „(…) Trwają rozmowy w tej sprawie.” – przyznała prof. Marczyńska z Rady Medycznej. „(…) Nie ma decyzji. Czekamy po prostu na wyniki badań. Poprosiliśmy też firmy produkujące szczepionki o informację, czy prowadzą badania nad skutecznością podawania trzeciej dawki.” – dodaje profesor, zaprzeczając słowom Adama Niedzielskiego, jakoby Rada Medyczna wydała już rządowi czy Ministrowi Zdrowia jakąkolwiek rekomendację.

Co na to wszystko Adam Niedzielski? Minister Zdrowia jeszcze nie odniósł się do słów prof. Marczyńskiej. Wielu zauważa jednak, że być może Niedzielski się przejęzyczył, niż celowo skłamał.

źródło: Interia.pl, RMF FM, media

  1. Zbierają pieniądze dla kierowcy, który w Katowicach śmiertelnie potrącił 19-latkę
  2. 10 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Leszek Miller komentuje tajemnicze samobójstwo
  3. Dramat na wakacjach. Nie żyje 10-latka. Prokuratura bada okoliczności

Zobacz również: