źródło: FB/Teatr Wybrzeże

Bogusława Czosnowska nie należała do popularnych aktorek, przynajmniej nie tych lat. Niemniej była ona wybitną w swojej dziedzinie w latach powojennych. Nie była też ona osobą medialną, niemniej nie zapomniano o niej. Czosnowska zmarła w pięknym wieku, bowiem miała 95 lat, o czym rozpisały się wszystkie polskie media.

Bogusława Czosnowska zmarła 4 lipca 2021 roku. Aktorka przeżyła 95 lat. Była ona wybitną aktorką czasów powojennych. Przez ponad 20 lat była związana z Teatrem Wybrzeże działającym w Trójmieście.

O jej odejściu poinformowano przez media społecznościowe, właśnie na fanpagu teatru. Dołączono także stare zdjęcia ze sztuk, w których grała Czosnowska. Jak informują media będzie ona pochowana na cmentarzu w Szczecinie, gdzie spoczywa także jej mąż.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarła Bogusława Czosnowska, wybitna aktorka Teatru Wybrzeże. Bogusława Czosnowska debiutowała w 1944 roku na scenie lwowskiego Polskiego Teatru Dramatycznego. Następnie występowała w różnych teatrach Warszawy, Szczecina, Olsztyna, Łodzi – przeczytaliśmy na stronie Teatru Wybrzeże.

Bogusława Czosnowska odeszła w wieku 95 lat

Bogusława Czosnowska urodziła się w 1926 roku we Lwowie. Tam też miała swój aktorki debiut w 1944 roku na deskach Polskiego Teatru Dramatycznego. W kolejnych latach pojęła ona pracę we wspomnianym Teatrze Wybrzeże, gdzie w ciągu 20 lat, zagrała ponad 200 pierwszoplanowych ról. Na swoim koncie ma też wiele sztuk przez siebie wyreżyserowanych. Wcześniej pracowała też jako asystentka reżysera.

Czosnowska była również członkinią Związku Artystów Scen Polskich. Wieloletnia działalność w Teatrze przyniosła aktorce liczne nagrody i osiągnięcia – m.in. Złoty Krzyż Zasługi. Z okazji 70-lecia pracy artystycznej dostała także nagrodę prezydenta Gdańska.

źródło: Facebook, o2.pl, onet.pl

Zobacz również: