Jan Paweł II

Niestety, ale jeden z pomników, upamiętniających Papieża Polaka, Jana Pawła II został usunięty. Z taką decyzją nie mogą pogodzić się liczni księża i wierni. Obrońcy pomnika domagają się jego powrotu na to samo lub chociażby inne miejsce. Co z tego wyniknie? Sprawdź szczegóły.

Usunęli zniszczony pomnik Jana Pawła II. Już go nie przywrócą?

„Władze regionu Galicji usunęły z Monte del Gozo pomnik Jana Pawła II upamiętniający IV Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Santiago de Composteli w 1989 r.” – czytamy w portalu Vatican News.

Statua upamiętniająca Jana Pawła II znajdowała się na ostatnim odcinku szlaku św. Jakuba. Księża i wierni chcą, aby pomnik odnowić i przywrócić go na to samo miejsce lub inne. Nie wiadomo, co na to władze regionu Galicji. Pojawiły się też oskarżenia, że władze celowo dopuściły do zniszczenia pomnika, aby mieć pretekst, by go usunąć.

„Władze Galicji usunęły pomnik Jana Pawła II, obrońcy wolności, natomiast pomnik komunistycznego zbrodniarza Che Guevary pozostał nietknięty w Oleiros.” – zauważa jeden z lokalnych obrońców pomnika Jana Pawła II, cytowany przez Vatican News.

Według ostatnich informacji lokalnych mediów i władz, okazuje się jednak, że miejsce, w którym dotychczas stał pomnik Jana Pawła II ma zostać przekształcone na tereny rekreacyjne i strefę zieloną.

pomnik Jana Pawła II
Wikimedia

źródło: Vatican News

  1. Pijana wiozła dwie trzyletnie córki. Chwilę później potrąciła nastolatkę
  2. Wybitna powojenna aktorka zmarła w wieku 95 lat. O jej śmierci poinformował Teatr Wybrzeże
  3. Adam Niedzielski kłamie? Jednoznaczne słowa członka Rady Medycznej

Zobacz również: