taksówka
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Niebywałe. Kompletnie pijana matka kierowała samochodem, w którym przewoziła swoje dzieci. To jednak jeszcze nie koniec, bowiem wkrótce potem na przejściu dla pieszych potrąciła nastolatkę. To, ile „wydmuchała” przeraża.

Matka pijana w sztos wiozła dzieci i potrąciła nastolatkę

O wszystkim donosi internetowe wydanie Polsat News. Okazuje się, że 38-letnia kobieta, która kierowała samochodem wydychała 2.5 promila. Jako pasażerowie jechały z nią dwie trzyletnie córki. Kobieta potrąciła na przejściu dla pieszych nastolatkę.

Wszystko rozegrało się w Tomaszowie Mazowieckim we wtorek, około godziny 19:00. Okazuje się, że mało tego, iż kobieta kierowała pod wpływem alkoholu, to jeszcze nie posiadała do tego uprawnień. Jakiś czas temu straciła prawo jazdy. Teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Jaki jest stan poszkodowanej, potrąconej na przejściu dla pieszych 13-latki? „Na szczęście skończyło się na drobnych obrażeniach. Przebadana przez załogę pogotowia ratunkowego nastolatka nie wymagała hospitalizacji.” – przekazał oficer prasowy policji z Tomaszowa Mazowieckiego. Na szczęście nic też nie stało się przewożonym przez pijaną matkę dwóm 3-letnim córkom.

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Po wytrzeźwieniu została doprowadzona do prokuratury. „Usłyszała zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i niewywiązania się z obowiązku opieki nad dziećmi, które naraziła na utratę życia lub zdrowia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – donosi Polsat News. Ponadto prokuratura zadecydowała, że córki kobiety zostaną przekazane przynajmniej tymczasowo pod opiekę ojca. O dalszych losach kobiety i dzieci zadecyduje sąd.

źródło: Polsat News

  1. Potężne burze i ulewy nad Polską. Skala zniszczeń jest ogromna
  2. Adam Niedzielski kłamie? Jednoznaczne słowa członka Rady Medycznej
  3. Wybitna powojenna aktorka zmarła w wieku 95 lat. O jej śmierci poinformował Teatr Wybrzeże

Zobacz również: