Włochy

Z pewnością Włochy to jedna z ulubionych, wakacyjnych destynacji Polaków. Wedlug najnowszych doniesień sytuacja na terenie tego kraju stała się niebezpieczna. Stosowne ostrzeżenie wydała nawet polska Ambasada RP w Rzymie. Co takiego dzieje się w Italii? Przed czym ostrzegają dyplomaci?

Włochy dotknął pogodowy kataklizm

Tym razem o nieprzewidywalności zjawisk atmosferycznych przekonali się mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego. Nad jego północnymi rejonami przeszły niebezpieczne burze i ulewy. Z tego powodu, odnotowano poważne straty materialne. „Gwałtowne burze i obfite opady deszczu zniszczyły setki domów i ulic w miejscowościach położonych nad słynnym włoskim jeziorem Como. Strumienie, które wystąpiły z brzegów, zalały ulice porywając samochody. Drogi są zablokowane przez powalone drzewa” – donoszą lokalne media.

Należy podkreślić, iż to nie jedyny problem mieszkańców północnych Włoch. Intensywne opady deszczu spowodowały, iż z gór spłynęła ogromna ilość wody. Powstały niezwykle niebezpieczne lawiny błotne. Mnóstwo budynków znalazło się pod falami błota. Doszło nawet do tego, że niektóre miejscowości zostały odcięte od reszty kraju.

Oczywiście na pomoc poszkodowanym od razu ruszyli włoscy strażacy. Całe Włochy mówią o ponad 60 akcjach ratowniczych po przejściu nawałnic. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują dwie. Pierwsza, dotycząca ewakuacji starszej kobiety uwięzionej przez lawinę w mieszkaniu. Druga, niepełnosprawnego wraz z opiekunem, którym niszczycielski żywioł uniemożliwił ewakuacje. Na szczęście, póki com nie ma informacji, aby ktokolwiek zginął na skutek opisywanego kataklizmu.

Ambasada RP w Rzymie ostrzega Polaków

Sytuacja jest na tyle niebezpieczna, iż polska ambasada w Rzymie zdecydowała się zwrócić do rodaków przebywających na terenach dotkniętych przez nawałnicę. Z pewnością nie bez znaczenia okazał się fakt, iż Włochy, a zwłaszcza tereny z miastem i jeziorem Como na czele, są chętnie odwiedzane przez turystów, w tym przez Polaków.

Polska placówka dyplomatyczna wydała ostrzeżenie dla wszystkich Polaków, którzy przebywają w regionie dotkniętym przez kataklizm. W tym miejscu warto podkreślić, że szczególnie niespokojnie jest teraz w Ligurii i Piemoncie. To właśnie te rejony otrzymały najwyższe alerty pogodowe.

Źrodło: Interia

  1. Odeszła gwiazda znana z TVP. Szczegóły dotyczące jej ostatnich miesięcy życia łamią serce
  2. Tragiczny finał zabawy z bronią. Strzały padły pod sklepem
  3. GIS wydał ostrzeżenie. Nie jedzcie tych ryb! Sprawdźcie swoje spiżarnie

Zobacz również: