wypadek dziecko

Tragiczne wieści napłynęły z Warszawy. Nie żyje gwiazda jednego z najpopularniejszych seriali TVP, czyli „Barw Szczęścia”. Koledzy aktora oraz wielbiciele hitu telewizji publicznej pogrążyli się w smutku.

Serial TVP bez kluczowego bohatera

„Barwy Szczęścia” to produkcja, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Jedną z bardziej lubianych postaci serialu jest Zenek Grzelak. Niestety, wiele wskazuje na to, że postać ta zniknie na dobre z hitu TVP.

Właśnie pojawiła się informacja, iż zmarł aktor, który odgrywał w hicie TVP rolę Zenona. Jan Pęczek, bo o nim mowa, odszedł 27 lipca. Smutną wiadomość przekazali koledzy aktora z Teatru Współczesnego. To właśnie na deskach tej instytucji artysta występował przez blisko 40 lat. „Aktor, autor choreografii i ruchu scenicznego w wielu przedstawieniach m. in. »Mistrz i Małgorzata«, »Martwe dusze«, »Wniebowstąpienie«, »To idzie młodość«. Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej »góralskiej duszy«. Zaangażowałem go w stanie wojennym. Działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś »kotła«, złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą” – można przeczytać na stronie teatru.

Nieco więcej szczegółów dotyczących śmierci Jana Pęczka, znanego z TVP, wyjawił Maciej Englert. Niespodziewanie okazało się, iż gwiazda „Barw Szczęścia” zmagała się z nieuleczalną chorobą. Mało tego, niespełna dwa miesiące temu nagle zmarła żona aktora Jadwiga Bargielowska-Pęczek. „Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało, nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów” – opowiada Englert.

Źródło: Facebook, Plejada

  1. GIS wydał ostrzeżenie. Nie jedzcie tych ryb! Sprawdźcie swoje spiżarnie
  2. Podpalił własną rodzinę. Kulisy zbrodni porażają
  3. Fatalna sytuacja finansowa polskiego muzyka. Trudno uwierzyć jak teraz żyje wielka gwiazda

Zobacz również: