sondaż wyborczy
Youtube, fotomontaż

Czy Donald Tusk stanie oko w oko z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim podczas publicznej debaty? To pytanie zadają sobie wszyscy, baczni obserwatorzy sceny politycznej. Dziś na ten temat możemy powiedzieć już nieco więcej.

Co z debatą Donald Tusk – Jarosław Kaczyński?

W poniedziałek podczas wystąpienia w Gdańsku, Donald Tusk wezwał do otwartej debaty Jarosława Kaczyńskiego. „Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się.” – grzmiał Donald Tusk do zgromadzonego tłumu.

Czy dojdzie do debaty? Spoglądając na to naszym doświadczonym, politycznym okiem, raczej mało prawdopodobne wydaje się, żeby Jarosław Kaczyński, z którym można się zgadzać, bądź nie, dał się sprowokować w ten sposób. Kaczyński zdaje sobie sprawę, że Donald Tusk mógłby wygrać taką debatę, a Prezes Prawa i Sprawiedliwości, jak na doświadczonego gracza sceny politycznej przystało, zapewne będzie jej unikał. Bo po prostu, nie jest mu do niczego potrzebna. Na debacie skorzystać może jedynie Tusk, a tego Kaczyński by nie chciał.

Tusk musi zasłużyć na debatę z Kaczyńskim?

Nasze przypuszczenia potwierdził poniekąd Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości. „Jeżeli jednak ktoś chce robić spektakl przed kamerami, niech na to zapracuje.” – rzucił pytany przez dziennikarzy o potencjalną debatę Donald Tusk – Jarosław Kaczyński. „Donald Tusk jest świeżo upieczonym liderem PO i nie wydaje mi się, że na każde żądanie lidera takiego czy innego ugrupowania należało stawać do rozmowy.” – dodał Kownacki po chwili.

Kownacki zauważa też, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie wiąże się z niczym dobrym. „Nie było aż takiej agresji w polskiej polityce, niestety wraca to co najgorsze.” – komentuje polityk Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do słów o „ruskim ładzie”, którymi Donald Tusk skwitował działania rządu Mateusza Morawieckiego.

źródło: media, niezalezna.pl, inf. własna

„Grzeje” teraz:

  1. Ta rozmowa poszła na żywo w TVN24. Olbrzymi szok na twarzach telewidzów
  2. O nastolatku z Polski mówi cały świat. Okrzyknięty bohaterem po tym, co zrobił w trakcie powodzi w Niemczech
  3. Nie żyje znany polityk Platformy Obywatelskiej. Był jednym z jej założycieli

Zobacz również: