wybuch gazu

Z OSTATNIEJ CHWILI. Zagraniczne media donoszą o straconej łączności z samolotem pasażerskim An-28. Nieznane są w tej chwili losy maszyny. Niewykluczone, że doszło do katastrofy czy tzw. twardego lądowania. Wiadomo, ile osób znajdowało się na pokładzie i co to był za lot.

Samolot pasażerski „zniknął”

Agencja Interfax donosi o tym, że stracono łączność z samolotem An-28, na pokładzie którego znajdowało się 17 osób, w tym 14 pasażerów i czworo dzieci. Maszyna leciała nad Syberią i to właśnie w tym rejonie urwał się z nią kontakt.

Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych potwierdziło doniesienia prasowe. „Samolot An-28 przestał nawiązywać łączność. Później jeszcze zarejestrowaliśmy sygnał alarmowy. Prowadzimy intensywne poszukiwania.” – przekazano w krótkim komunikacie prasowym.

Wstępnie ustalenia mówią też o tym, że An-28 wykonywał krótki lot regionalny. Według nieoficjalnych ustaleń Interfax możliwe, że maszyna napotkała pewne problemy w locie, niewykluczone, że z silnikiem i załoga zdecydowała się na tzw. twarde lądowanie w rejonie bakczarskim, obwód tomski. To wszystko wyjaśnią poszukiwania. Miejmy nadzieję, że nie doszło do kolejnej już w krótkim czasie katastrofy lotniczej.

źródło: PAP, Interfax, Interia.pl, media

  1. Nie żyje polska piosenkarka. Najpierw przeszła zawał, a następnie wylew
  2. Problem ze szczepionkami Johnson & Johnson. Mogą powodować rzadkie schorzenie
  3. Wydano ostrzeżenie dla turystów. Niebezpieczne zwierzę grasuje w okolicy

Zobacz również: