kompletnie pijana
zdjęcie ilustracyjne

Wygląda na to, że z jednej strony rząd chce zwiększyć wpływy do budżetu państwa, a z drugiej wypowiedzieć prawdziwą wojnę piratom drogowym. To dlatego, już wkrótce wprowadzone mają zostać wyższe mandaty i… wyższa składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Portal money.pl podaje szczegóły, które opisujemy poniżej.

Wyższe kwoty mandatów i ubezpieczenie za samochód

Jak donosi portal money.pl, rząd szykuje prawdziwą rewolucję w prawie drogowym. Najbardziej odczujemy ją w naszych portfelach, a tak właściwie, to odczują ją piraci drogowi, którym rząd wypowiada wojnę.

Mandaty według nowego prawa mają wynieść nawet 5 tysięcy złotych. „Gigantyczna podwyżka mandatów to nie wszystko. Rząd chce uzależnić wysokość obowiązkowego ubezpieczenia OC od liczby punktów karnych.” – pisze money.pl. Spore zmiany czeka także sam system przyznawania i kasowania punktów karnych. „W rządowych propozycjach napisano, że punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie po roku, jak jest do tej pory. Za jedno naruszenie przepisów będzie można natomiast dostać maksymalnie 15 punktów, a nie 10.” – czytamy.

Okazuje się, że przeciętni kierowcy nie mają się czego obawiać, bo wspomnianych podwyżek OC nie odczują wcale lub odczują w minimalnym stopniu. Na baczności muszą mieć się za to piraci drogowi, dla których składka na ubezpieczenie może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

źródło: money.pl

  1. Rząd szykuje dodatkowe pieniądze dla emerytów. Jednak nie każdy się na nie załapie
  2. Masowo rozsyłają wezwania do zapłaty. Sprawdzamy, o co chodzi
  3. Rodzice pobili 5-miesięczne dziecko? W momencie interwencji byli kompletnie… pijani

Zobacz również: