wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Wstrząsające doniesienia ze Złotowa. Jak informuje tamtejsza Komenda Powiatowa Policji, para, podejrzewana o pobicie pięciomiesięcznego dziecka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Szczegóły tej sprawy bulwersują niezwykle mocno.

Pijani rodzice pobili swoje 5-miesięczne dziecko?

Jak donoszą mundurowi, mężczyźnie i kobiecie za pobicie dziecka grozi nawet do 5 lat więzienia. W momencie interwencji byli nietrzeźwi.

„Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję zgłoszoną anonimowo, która miała dotyczyć nietrzeźwych, rodziców sprawujących opiekę nad małoletnimi dziećmi. Gdy mundurowi przybyli na miejsce pomimo tego, że z mieszkania dochodziły odgłosy nikt nie otwierał drzwi.” – donoszą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Wobec realnego zagrożenia zdrowia i życia dzieci, policjanci zdecydowali się wkroczyć do mieszkania siłowo. I nie mylili się. „Wewnątrz zastali pijaną matkę, jej partnera oraz trójkę małoletnich, z których najmłodsze pięciomiesięczne posiadało krwiaki na głowie.” – czytamy.

Funkcjonariusze przeprowadzili także badanie alkomatem. 31-letnia kobieta „wydmuchała” 1,5 promila, a 37-latek blisko 2 promile. Dzieci zostały odebrane rodzicom i przekazane pod opiekę członkom rodziny. Najmłodsze pięciomiesięczne dziecko ze względu na obrażenia i krwiaki na głowie trafiło do szpitala.

Podczas przesłuchania para wzajemnie obwiniała się o doprowadzenie do uszczerbku na zdrowiu dziecka. „Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia.” – donoszą mundurowi. Mężczyzna i kobieta trafili na trzy miesiące do aresztu, a grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losach dzieci zadecyduje z kolei Sąd Rodzinny w Złotowie.

źródło: KPP Złotów

  1. Rząd szykuje dodatkowe pieniądze dla emerytów. Jednak nie każdy się na nie załapie
  2. Masowo rozsyłają wezwania do zapłaty. Sprawdzamy, o co chodzi
  3. Problem ze szczepionkami Johnson & Johnson. Mogą powodować rzadkie schorzenie

Zobacz również: