wezwanie do zapłaty

Media społecznościowe zalewane są zdjęciami wezwań do zapłaty, które masowo w ostatnim czasie otrzymują Polacy. O co w tym wszystkim chodzi? Pytają internauci, którzy dostali informacje o rzekomych zaległościach, lecz nic na ten temat nie wiedzą. Wyjaśniamy.

Uważaj na to wezwanie do zapłaty!

W mediach społecznościowych możemy znaleźć treści wiadomości sms oraz zrzuty ekranu z korespondencji, która wpływa na telefony Polaków. Chodzi o wezwania do zapłaty, które ma wysyłać PGE, pod groźbą przerwania dostawy energii elektrycznej.

Przykładowe wiadomości możesz znaleźć poniżej. Problem jednak w tym, że wiadomości te nie pochodzą od PGE i są zwykłym oszustem. Zawierają w sobie link do zainfekowanej strony, której zadaniem jest przechwycenie Twoich danych do logowania do bankowości elektronicznej. Uważaj na to. Usuń taką wiadomość i nie klikaj w podejrzane linki. W razie wątpliwości co do zapłaty ostatniego rachunku czy stanu swojego salda, skontaktuj się z PGE za pośrednictwem podanego na zakończenie tekstu numeru telefonu.

Oszuści, jak widzisz, są bardzo sprytni i korzystają z wielu numerów telefonów, zmieniając także treść samej wiadomości. Po to, aby podstępem oszukać niczego nieświadomych Polaków. Nie daj się nabrać, bo kiedy przekażesz swoje hasła oszustom, na pomoc może być już za późno.

Ostrzeżenie w tej sprawie pojawiło się już na oficjalnej stronie dystrybutora energii PGE. „Nadawca wiadomości podszywa się pod PGE Polską Grupę Energetyczną i wysyła fałszywe SMS-y z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami. W SMS-ach znajduje się link do strony, na której można dokonać wpłaty. Prosimy o zignorowanie takiego SMS-a i nieotwieranie strony podanej w wiadomości. Jej otwarcie może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.” – czytamy w komunikacie.

  1. Będą ograniczenia dla niezaszczepionych? Główny Inspektor Sanitarny zajął stanowisko
  2. Zaskakujący sondaż. Prawo i Sprawiedliwość przeciera oczy ze zdziwienia
  3. Problem ze szczepionkami Johnson & Johnson. Mogą powodować rzadkie schorzenie

Zobacz również: