Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński, fot. Prawo i Sprawiedliwość

Do tej pory Prawo i Sprawiedliwość było niekwestionowanym liderem sondaży wyborczych. Wszyscy zastanawiali się jednak, co stanie się po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Czy były premier i przewodniczący Rady Europy tchnie nową energię w Platformę Obywatelską? Dziś już znamy pierwszą odpowiedź na to pytanie.

Ten sondaż daje do myślenia politykom Prawa i Sprawiedliwości

Najnowszy sondaż wyborczy daje do myślenia politykom Prawa i Sprawiedliwości i to bardzo. Okazuje się, że z pozycji zdecydowanego lidera politycznych notowań, PiS owszem prowadzi, ale przewaga stopniała tylko do kilku punktów procentowanych. Podczas, gdy jeszcze niedawno wynosiła ona kilkanaście. Nie jest tajemnicą, że to efekt powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

Według sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie rzędu 29%. Na drugim miejscu, co ciekawe, znalazła się Platforma Obywatelska, która zanotowała wzrost poparcia aż 5% wskutek powrotu Donalda Tuska. W sondażu chęć głosowania na PO zadeklarowało 24% ankietowanych.

Powrót Tuska negatywnie odbił się na notowaniach Szymona Hołowni. Ruch byłego dziennikarza jeszcze nie tak dawno temu był wiceliderem sondaży, a obecnie zajmuje trzecie miejsce z gigantyczną wręcz stratą do Prawa i Sprawiedliwości. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować obecnie 15% pytanych, co oznacza spadek notowań aż o 6%.

Na kolejnych miejscach uplasowała się Konfederacja i Lewica, które uzyskały w sondażu poparcie po równo 7%. Koalicja Polska – PSL może liczyć jedynie na 3% głosów, a Kukiz na 1%, dlatego też nie może dziwić fakt, że coraz mocniej uśmiecha się do Prawa i Sprawiedliwości. Niewykluczone, że w najbliższych wyborach parlamentarnych Paweł Kukiz i jego zaufani ludzie, wystartują z list właśnie Zjednoczonej Prawicy.

źródło: Kantar, TVN24, media, inf. własna

  1. Nie żyje ksiądz. Zmarł podczas… mszy świętej. „Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie”
  2. Stanowcze słowa prof. Flisiaka o trzeciej dawce szczepionki przeciwko koronawirusowi
  3. 3-letni chłopiec zmarł podczas… wizyty u dentysty. Szczegóły są porażające

Zobacz również: