Rosjanie zabili sportowca

58-letni ksiądz zmarł podczas odprawiania wieczornej mszy świętej. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w diecezji siedleckiej. Swojego przyjaciela, księdza Krzysztofa Skwierczyńskiego, żegna biskup Grzegorz Suchodolski.

Ksiądz zmarł podczas odprawiania mszy świętej

„Niestety, księdza nie udało się uratować. Przykre informacje wywołały ogromne poruszenie wśród wiernych. 58-letni duchowny był niezwykle lubiany przez lokalną społeczność.” – czytamy w portalu goniec.pl.

„Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas Mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu.” – opisał szczegółowo tragiczne wydarzenia, żegnając swojego przyjaciela biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, Grzegorz Suchodolski.

Jeden z internautów napisał w komentarzu, że rozmawiał z księdzem jeszcze w przeddzień śmierci przez telefon. Mówili o rekolekcjach. Nic nie wskazywało na to, że wydarzy się taka tragedia.

Póki co nie wiadomo, co było przyczyną śmierci księdza. Nie podano jej do wiadomości publicznej. Nie wiadomo też, kiedy odbędzie się pogrzeb. Można jednak przypuszczać, że ksiądz, który był uwielbiany przez parafian, zostanie pożegnany przez olbrzymie tłumy.

„58-letni duchowny od samego początku związał się z Siedlcami. Bardzo dobrze układała się też jego współpraca z Katolickim Radiem Podlasia. Do tego stopnia, że został ostatecznie redaktorem naczelnym. Ksiądz Krzysztof Skwierczyński działał potem jako duszpasterz akademicki w Siedlcach. Skupiał się na pracy z młodzieżą. W kolejnych latach został proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach. Swoje ostatnie lata poświęcił również na pracę w Wyższym Seminarium Duchownym jako ojciec duchowny oraz zajął stanowisko Diecezjalnego Referenta ds. Formacji Kapłańskiej.” – wspomina księdza portal goniec.pl.

źródło: Goniec.pl, Facebook, Wprost, podlasie24.pl

  1. Stanowcze słowa prof. Flisiaka o trzeciej dawce szczepionki przeciwko koronawirusowi
  2. 3-letni chłopiec zmarł podczas… wizyty u dentysty. Szczegóły są porażające
  3. Radosław Sikorski wpadł w furię. Rzucił „wal się” do znanego dziennikarza

Zobacz również: