Robert Flisiak
źródło: Youtube

Odnośnie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi głos zabrał prof. Robert Flisiak. To znany i ceniony w środowisku prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Flisiak wypowiedział się na łamach „Wstajesz i Wiesz” na antenie TVN24. Z jego ust padły jednoznaczne słowa.

Trzecia dawka szczepionki? Wiadomo dla kogo

„Mamy już pierwsze wyniki badań dotyczące trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19, które pokrywają się z naszymi przypuszczeniami.” – wyjawił na antenie prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. O co konkretnie chodzi?

To nawiązanie do słów, które pod koniec kwietnia wygłosili przedstawiciele producenta szczepionki Pfizer. Padło wówczas stwierdzenie, że trzecia dawka ma zapewnić stuprocentową skuteczność.

„Tej trzeciej dawki będą potrzebowały niektóre grupy osób, a więc osoby z deficytami odporności czy osoby w podeszłym wieku.” – odniósł się prof. Flisiak do tych słów. Jednocześnie profesor zwraca uwagę na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii. Tam, został opracowany szczegółowy harmonogram podania trzeciej dawki szczepionki, którą ma otrzymać także personel medyczny, pracujący na co dzień przy zakażonych koronawirusem a także osoby, narażone na szczególnie ciężki przebieg COVID-19. Prof. Flisiak zauważa, że nie jest jeszcze za późno, aby podobne procedury, odnośnie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi wdrożyć także w Polsce.

„W Wielkiej Brytanii COVID-19 stał się chorobą, która nie powoduje takiej liczby zgonów i ciężkich przebiegów jak to miało miejsce przy poprzednich falach.” – wymienia prof. Flisiak zalety szczepionek i sprawnego procesu szczepienia na Wyspach Brytyjskich.

źródło: TVN24

  1. 3-letni chłopiec zmarł podczas… wizyty u dentysty. Szczegóły są porażające
  2. Radosław Sikorski wpadł w furię. Rzucił „wal się” do znanego dziennikarza
  3. Tym wypadkiem żyje cała Polska. Na koncie trójki osieroconych dzieci zabrano już kolosalną sumę

Zobacz również: