wypadek, nie zyje czworo nastolatkow
zdjęcie ilustracyjne

Kwotą jaką łącznie wpłacono na zrzutkę na rzecz osieroconych dzieci przekroczyła najśmielsze oczekiwania nawet tych, którzy ją założyli. Tragiczny wypadek ze Stalowej Woli naprawdę poruszył serca Polaków.

Do tragicznych zdarzeń doszło 3 lipca, w sobotę w Stalowej Woli. W wypadku samochodowym zginęli 37-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna. Para osierociła trójkę dzieci. Sprawcą wypadku był pijany mężczyzna, który w tym momencie przebywa już w areszcie.

Wygląda na to, ze losem sprawcy wypadku nikt się zbytnio nie przejmuje. W sieci jednak pojawia się ogrom komentarzy opowiadających się za najsurowszą dla niego karą. Niemniej jednak dla Polaków okazało się być czymś o wiele ważniejszym, aby pomóc trójce dzieci, która straciła rodziców. Fundacja „Z serca do serca” zorganizowała zbiórkę na rzecz osieroconego rodzeństwa. Zaledwie po dwóch dniach na koncie znalazło się pół zamierzonej kwoty – pół miliona złotych. Co teraz pokazuje licznik?

Kolosalna kwota na zbiórce

„W obliczu takiej tragedii czujemy się wszyscy bezsilni i niewiele możemy zrobić, żeby ukoić ogromny ból tych dzieci. Pomóżmy jednak ich najbliższej rodzinie, która będzie musiała teraz zastąpić tym chłopcom rodziców” – mówił Karol Czernecki, prezes Fundacji Z serca dla serca.

Widać, że nawet sam założyciel zbiórki nie spodziewał się tak ogromnego odzewu i hojności Polaków. Jak pokazuje wskaźnik zbiórki w tym momencie zostało zebrane 101% procent zakładanej kwoty. Tak duże zaskoczenie skłoniło Czerneckiego do dodatkowego dopisku pod zbiórką.

Początkowo zakładaliśmy zebranie 50 tysięcy złotych dla osieroconych chłopców. Jednak hojność Darczyńców sprawiła, że ten plan szybko się wypełnił. To dopiero drugi dzień zbiórki, na koncie zrzutki jest bLisko MILION zł, przekazane przez ponad 22 tysiące Darczyńców osób o wielkich sercach, których ta tragedia i wydarzenia z 03 lipca wyjątkowo dotknęły – czytamy.

Co więcej z racji tego, że nowych wpłat ciągle przybywa założono nowy cel. Jak czytamy jest to już kolejny raz, kiedy podwyższono kwotę zbiórki jeszcze w czasie jej trwania. Obecnie cel wynosi aż 1,2 mln złotych.

WPŁATY NA ZBIÓRKĘ NA TEN CEL MOŻESZ DOKONAĆ TUTAJ.

Zobacz również: