Jacek Jaworek
fot. Śląska Policja

Od trzech dni policja, póki co, bezskutecznie poszukuje Jacka Jaworka, który jest podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa. O tej sprawie w szczegółach pisaliśmy w naszym tekście. Teraz, na światło dzienne wychodzą kolejne, przerażające fakty.

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Na jaw wychodzą przerażające fakty

52-letni Jacek Jaworek od 10 lipca poszukiwany jest przez policję niemal w całym kraju. Podejrzewany o zabicie małżeństwa i ich 17-letniego syna mężczyzna może być uzbrojony.

„Z ustaleń wynika, że zabójca z Borowców to brat zastrzelonego 44-latka. Śledczy ustalili też, że Jacek Jaworek pomieszkiwał w ostatnim czasie z rodziną. Trwa ustalanie okoliczności i przebiegu tragedii.” – donosi Dziennik Zachodni. Okazuje się, że Jacek Jaworek 10 lipca, kiedy zginął jego brat, małżonka i syn, oddał w ich stronę co najmniej kilkanaście strzałów.

„Kula utkwiły w ciałach ofiar, ale też w ścianach pomieszczenia, w którym doszło do zbrodni. Prawdopodobnie sprawca strzelał z pistoletu kaliber ponad 7 mm, typu browning, na pewno nie colt.” – informuje Dziennik Zachodni, powołując się na ustalenia Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W minioną sobotę mieszkańcy trzech województw otrzymali alert RCB o poszukiwaniach groźnego przestępcy, który może być uzbrojony. Póki co, mundurowym nie udało się znaleźć Jacka Jaworka. Może ukrywać się w lesie lub gdziekolwiek. Policja unika informowania o szczegółach poszukiwań, bo takie coś nigdy nie sprzyja tego typu akcjom. Niemniej jednak mija już trzecia doba od rozpoczęcia poszukiwań na szeroką skalę. Czy wreszcie uda się ująć podejrzanego o dokonanie potrójnego morderstwa?

„Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.” – apeluje Dziennik Zachodni. Według nieoficjalnych informacji policja bada kilka tropów, także dzięki anonimowym informacjom.

źródło: media, Dziennik Zachodni

  1. Nie żyje aktor z „Samych Swoich”. O nagłej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich
  2. Problem ze szczepionkami Johnson & Johnson. Mogą powodować rzadkie schorzenie
  3. Kolejny lek wycofany z obrotu. Główny Inspektorat Farmaceutyczny alarmuje

Zobacz również: