pogoda

Osoby, które liczyły na stabilizację w pogodzie, będą rozczarowane. Najnowsze prognozy synoptyków nie pozostawiają złudzeń. Meteorolodzy ostrzegają, iż za kilka dni zrobi się niebezpiecznie.

Uważać na siebie powinni zwłaszcza starsi ludzie

Ci, którzy sądzili, iż odpoczną od upałów, są w błędzie. Chociaż w tej chwili powietrze zrobiło się dość rześkie, a temaperatura oscyluje w granicach 20-23 stopni Celsjusza, to niebawem nastąpi całkowita zmiana pogody.

Meteorolodzy ostrzegają, iż nad Polskie nadciągają ciepłe masy powietrza. Już za kilka dni w naszych kraju zrobi się naprawdę gorąco. Temperatura drastycznie poszybuje do góry. Oto szczegóły tego, co czeka nas w najbliższych dniach.

Pogoda zacznie się zmieniać od poniedziałku 5 lipca. Na początku tygodnia będzie cieplej, a słupek rtęci powędruje w okolice 24 stopni Celsjusza. We wtorek zrobi się naprawdę gorąco w centrum kraju. Termometry wskażą tam około 30 stopni. Natomiast w środę 7 lipca gorące powietrze pojawi się na terenie niemalże całej Polski.

W drugiej połowie nadchodzącego tygodnia będziemy musieli zmierzyć się z ponad 30-stopniową temperaturą. Meteorolodzy przewidują, iż najsilniejszy upał wystąpi na zachodzie Polski. Jedynie na wschodnich krańcach kraju nie prognozuje się tak wysokich temperatur.

Warto wspomnieć, że powietrze o temperaturze 35-36 stopni Celsujsza jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Uważać na siebie powinni zwłaszcza osoby w podeszłym wieku. Najlepiej, aby seniorzy nie opuszczali domów. Jednak jeśli już muszą wyjść, powinni zabrać ze sobą butelkę wody oraz nakrycie glowy chroniące przed słońcem. Niezwykle ważne jest, aby przebywali w cieniu, unikając ekspozycji na słońce.

Upały nie zagoszczą w Polsce zbyt długo. Pod koniec nadchodzącego weekendu synoptycy spodziewają się spadku temperatury poniżej 30 stopni. Nad kraj napłynie chłodniejsze powietrze. Będzie przyjemnie. Słupki rtęci pokażą około 20-25 stopni.

Tradycyjnie koniec upałów wiążę się z wystąpieniem dynamicznych zjawisk w pogodzie. Synoptycy ostrzegają, iż mogą pojawić się burze i nawałnice. Lokalnie wyładowania atmosferyczne lub silny wiatr mogą być bardzo silne.

Źródło: Fanipogody.pl

  1. 5-latka w ciężkim stanie. Pogryziona przez psa trafiła do szpitala
  2. Nieprzytomna kobieta znaleziona na ulicy polskiego miasta. Padła ofiarą gwałtu
  3. Przywracają godzinę policyjną. Kolejne kraje, w tym Polska, podążą tą samą drogą?

Zobacz również: