źródło: omediach.info

Jarosław Gugała wplątał się w aferę? A może został wplątany? Wywiad z dziennikarzem – do którego końcowo nie doszło – zyskał rozgłos głównie za sprawą mediów społecznościowych. Gugała miał być bowiem gościem internetowego programu posła KO, jednak w ostatniej chwili odmówił. Co było tego powodem? Znamy szczegóły.

Gugała miał gościć w programie posła KO Macieja Laska w cyklu „Klub Swobodnej Myśli”. Rozmowa miała odbyć się na żywo. Na fanpagu w mediach społecznościowych internetowego kanału ukazała się nawet grafika zapowiadająca wywiad. Według umieszczonej tam informacji miał się on odbyć 28 czerwca o godz. 20.30. W ostatniej chwili jednak wydarzenie odwołano, z racji tego, że zaproszony gość się nie pojawił.

Rozmowa jednak zapowiadała się naprawdę. Tematem rozmowy bowiem miało dotyczyć zagadanie jakim były „informacje bez znieczulenia”.

Jarosław Gugała odmówił rozmowy z posłem KO?

Program nie odbył się. Co ciekawe, bez znaczenia okazał tu się fakt, że kanał, na którym miała odbyć się rozmowa należał do osoby związanej z polityką. Jarosław Gugała postanowił wypowiedzieć się na ten temat i sprostować, podłapane już przez media, internetowe rozmowy.

Odwołałem występ. Nie pod presją, ale odwołałem – tłumaczył Gugała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Dziennikarz dodał, że nie był zadowolony z tego, że jego wizerunek pojawił się w sieci. Stwierdził on, że nie wiedział, iż grafika ukaże się na Facebooku.

Wróciłem z urlopu i ta grafika zawisła w internecie trochę bez mojej zgody – kwitował.

Na komentarzu Gugały się nie skończyło

Powiedzieliśmy wcześniej, że Jarosław Gugała stronił od wszelkich sugestii, jakoby powodem odmowy spotkania była działalność polityczna gospodarza programu. Wręcz przeciwnie – dziennikarz sam dosadnie podkreślał, że jako dziennikarz lub prezenter również ma prawo do rozmów z politykami w ich programach.

Te słowa wywołały sporą dyskusję. W konsekwencji w pojawił się też m.in. komentarz koleżanki po fachu Gugały – Doroty Gawryluk. Nie powinien, dlatego odwołał ten występ i tyle. Dziennikarz nie powinien uczestniczyć w żadnej politycznej imprezie, żadnej partii – powiedziała w rozmowie z WP.

Czy dziennikarze faktycznie powinni odcinać się od polityków? Zdania w sieci są mocno podzielone. W tej sprawie wypowiadali się nawet sami politycy. A Ty co myślisz?

źródło: onet.pl/Facebook

  1. Jarosław Jakimowicz przekazał smutną wiadomość. Nie żyje jego mama
  2. Gowin stawia twarde warunki. „Przedterminowe wybory, albo rząd mniejszościowy”

Zobacz również: