GIF wycofuje popularny lek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazuje w swoim najnowszym komunikacie o wycofaniu z aptek popularnego leku. Jeżeli masz go na półce, lepiej go nie zażywaj i oddaj do odpowiedniego punktu, celem utylizacji.

GIF wycofuje popularny lek

„Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju koncentratu do wstrzykiwań: Amiodaron Hameln. Przyczyną jest wada jakościowa.” – czytamy w portalu abcZdrowie. To popularny lek na arytmię serca.

Amiodaron Hameln, jak donosi rzeczone źródło jest stosowany w ciężkich zaburzeniach rytmu serca, kiedy inne leki są nieskuteczne lub istnieją przeciwskazania do ich stosowania. GIF wycofał z obrotu jedną partię tego leku. Poniżej znajdziesz szczegóły o wycofanej serii.

Moc: 50 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny: Hameln Pharma GmbH
Wielkość opakowania 10 amp. 3 ml
Numer serii: 047502A
Termin ważności: 11.2022 r.

Ponadto Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazał, że przyczyną wycofania z obrotu wyżej wymienionej partii jest wada jakościowa. Polega ona na tym, że w niektórych ampułkach wykryto różne „cząsteczki”. „Zgodnie ze specyfikacją produktu leczniczego obowiązującą w terminie ważności roztwór powinien być przezroczysty, jasnożółty i bez widocznych cząstek.” – donosi abcZdrowie.

W związku w powyższym GIF podjął decyzję o wycofaniu określonej w komunikacie partii leku na terenie całej Polski.

źródło: abcZdrowie.pl

  1. Dramat na porodówce. Noworodkowi założono aż… 15 szwów. Zdjęcia przerażają
  2. Bez testów, kwarantanny i podawania statystyk. Pierwszy kraj zdecydował się zakończyć pandemię
  3. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Policja publikuje nagranie (WIDEO)

Zobacz również: