policja
fot. Lubuska Policja

Lubuska Policja publikuje film ku przestrodze. Na przejściu dla pieszych zabrakło dosłownie centymetrów, aby doszło do tragedii. Wiadomo już także, że mundurowym udało się ustalić tożsamość nieodpowiedzialnej kierującej pojazdem. Czekają ją poważne konsekwencje.

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Choć do zdarzenia doszło 9 czerwca, to dopiero teraz, policjantom udało się ustalić tożsamość kierującej samochodem, która nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. „Do zarzucanego czynu przyznała się 25-letnia mieszkanka naszego powiatu, która podczas przesłuchania wyraziła skruchę. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa skierowana zostanie do sądu. Grozi jej grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.” – czytamy na stronie policja.pl.

Nagranie z zajścia możesz zobaczyć poniżej. Całe szczęście, że na strachu się tylko skończyło.

„Mężczyzna chciał przejść wraz z dzieckiem na drugą stronę jezdni po oznakowanym przejściu dla pieszych, jednak gdy był już na środku pasów, z jego prawej strony nadjechał pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się przed przejściem, tylko z dużą prędkością przejechał po przejściu. Gdyby nie trzeźwość umysłu mężczyzny, który w ostatniej chwili chwycił syna, mogłoby dojść do tragedii.” – opisują wszystko mundurowi na swojej stronie internetowej.

„Zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu” – piszą policjanci o zarzutach, które postawiono kierującej. Mundurowi skrupulatnie analizowali zapisy monitoringu, aby ustalić samochód, który wjechał na przejście dla pieszych, a następnie tożsamość kierowcy.

Okazuje się, że to nie jedyna osoba, która zostanie ukarana za widoczne na nagraniu zajście. „Konsekwencji nie uniknie także kierowca busa, który chwilę przed zdarzeniem również nie zatrzymał się przed pasami i nie przepuścił mężczyzny wraz dzieckiem. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów Zespołu ds. Wykroczeń krośnieńskiej komendy.” – donosi strona policja.pl.

  1. Zaskakujące doniesienia o koronawirusie. Pojawił się dużo wcześniej, niż oficjalnie podano?
  2. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski. Środowisko piłkarskie w żałobie
  3. Otrzymałeś taki list Pocztą Polską? Uważaj, to NIE oszustwo. Masz tylko 7 dni

Zobacz również: