Rosjanie zabili sportowca

Smutne wieści obiegły całą piłkarską Polskę. Nie żyje były reprezentant Polski w piłce nożnej, Antoni Nieroba. Legenda Ruchu Chorzów zmarła w wieku 82 lat. 

Antoni Nieroba nie żyje

„W wieku 82 lat zmarł był zawodnik Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski Antoni Nieroba. Polski Związek Piłki Nożnej składa najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom oraz Bliskim Antoniego Nieroby.” – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak dodaje portal Interia.pl, Antoni Nieroba był jednym z najwybitniejszych piłkarzy chorzowskiego Ruchu. Dla popularnych „Niebieskich” wystąpił w 347 meczach, zdobywając 20 goli. Najpierw grał jako pomocnik, a następnie został przekwalifikowany na obrońcę. Do tej pory Antoni Nieroba jest rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę występów w Ruchu Chorzów w polskiej Ekstraklasie.

„Ruch Chorzów i cała Niebieska Rodzina w żałobie…” – napisali przedstawiciele Ruchu Chorzów w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/ruchchorzow1920/status/1408375733576155137

Ponadto, Antoni Nieroba w reprezentacji Polski zagrał 17 razy. Oprócz Ruchu Chorzów, reprezentował także barwy francuskiego LB Châteauroux, gdzie przez dwa lata zagrał w 57 meczach, zdobywając dwa gole.

Po zakończeniu kariery swoich sił próbował jako trener. Antoni Nieroba prowadził takie zespoły, jak Rozwój Katowice, LB Châteauroux, BKS Stal Bielsko-Biała oraz AKS Chorzów w 2001 roku.

„Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku o godzinie 10:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie.” – dodaje PZPN.

źródło: PZPN, Interia.pl, mat. prasowe

  1. Koniec rządu PiS? Zjednoczona Prawica traci większość. Możliwe wcześniejsze wybory
  2. Otrzymałeś taki list Pocztą Polską? Uważaj, to NIE oszustwo. Masz tylko 7 dni
  3. Ogromne pieniądze dla reprezentantów Polski za udział na Euro 2020. Wynik? Bez komentarza

Zobacz również: