reprezentacja polski euro 2020
fot. PZPN

Właśnie ujawniono, ile zarobią reprezentanci Polski za nieudany występ na Euro 2020. Od kwot można złapać się za głowę. I pojawia się pytanie, czy biało-czerwoni zasłużyli aż na takie gratyfikacje finansowe?

Duże pieniądze do podziału między reprezentantów Polski

Wczoraj dobiegła końca pierwsza część Mistrzostw Europy – faza grupowa, która dla reprezentacji Polski okazała się końcem całego turnieju. Jak dobrze wiesz, Polacy zdobyli w trzech spotkaniach tylko jeden punkt i jako drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w grupie pożegnali się z Euro 2020. Dziś UEFA przyznała pierwsze nagrody pieniężne dla uczestników Mistrzostw Europy. Na tej liście znalazła się też naturalnie reprezentacja Polski. Wiadomo, ile nam przypadło. Sporo.

Za sam udział w Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski otrzymała 9,25 miliona euro. Dokładnie tyle samo, otrzymała każda z uczestniczących w Euro 2020 reprezentacji. To jednak nie wszystko, bowiem Polacy otrzymali także 750 tysięcy euro za zremisowane spotkanie z Hiszpanią.

Inne reprezentacje mogą liczyć na jeszcze większe pieniądze. Każdy wygrany mecz w fazie grupowej Euro 2020 to bowiem premia w wysokości 1,75 miliona euro. Dodatkowo za awans do 1/8 finału reprezentacje, które tego dokonały, zgarnęły po 2 miliony euro.

„Do tej pory maksymalną kwotę zgarnęli do swoich kieszeni Włosi, Belgowie i Holendrzy i mają już na swoich kontach po 15,75 mln euro. Teraz jednak stawka wzrasta: za awans do 1/4 finału UEFA zapłaci już bowiem 3,25 mln euro. Zwycięzca finału Euro 2020 dostanie dodatkowo 10 mln euro, finalista o 3 mln mniej.” – wylicza portal Onet.pl.

źródło: Onet

  1. Jackowski znów szokuje. Jesienią rozpęta się prawdziwe piekło. I w Polsce i na świecie
  2. Olbrzymie straty. Trąba powietrzna przeszła nad polskim miastem. W sieci pojawiły się zdjęcia i filmy
  3. 10 najlepszych memów po meczu Szwecja – Polska. Na otarcie łez…

Zobacz również: