wybuch gazu

Gigantyczne zniszczenia spowodowała trąba powietrzna, która pojawiła się nad południową Polską. W internecie aż roi się od przerażających zdjęć z okolicy Nowego Sącza, gdzie żywioł dał o sobie znać w najbardziej brutalny sposób.

Potężna trąba powietrzna nad Nowym Sączem

„Fruwające powietrzu kawałki drewna, szmaty, gumowe baseny, elementy pokrycia dachów – w jednej chwili Librantowa dostała się w szpony żywiołu. Huraganowy deszcz, którego wycieraczki nie nadążały zbierać z szyb aut, zasłonił świat. Przejeżdżające tędy samochody przystawały, a miejscowi w pośpiechu zatrzaskiwali okna i zbierali co się dało z podwórek. Nie na wiele sie to zdało.” – czytamy w portalu Sadeczanin.info, wstrząsającą relację z wydarzeń, które kilkadziesiąt minut temu rozegrały się właśnie w okolicach Nowego Sącza.

W internecie pojawiają się nagrania z tej a także z innych miejscowości. Możecie je zobaczyć poniżej. „W ciągu kilku minut w co najmniej dwóch wsiach pojawiła się trąba powietrzna. Chodzi o miejscowości Librantowa i Koniuszowa.” – dodaje RMF FM.

Skalę zniszczeń, jakie spowodowała trąba powietrzna widać na poniższych zdjęciach. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków i dachów. Żywioł nie daje za wygraną. „Nad całą Sądecczyzną szaleje wiatr, lecą grudy gradu. Wicher łamie drzewa, zrywa linie energetyczne.” – czytamy w portalu Sadeczanin.info.

Mieszkańcy południowej, centralnej i wschodniej Polski otrzymali na swoje telefony alerty RCB. Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Spodziewane są w tych regionach kolejne burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Wieczorem czy nawet nocą. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty. W nocy nad Polskę mogą nadejść burze z Czech i wiatr, osiągający porywy nawet do 130 kilometrów na godzinę.

„Dziś w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zebezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr.” – czytamy w wiadomości przesłanej przez RCB.

źródło: Sadeczanin.info, RMF24.pl

  1. Jackowski znów szokuje. Jesienią rozpęta się prawdziwe piekło. I w Polsce i na świecie
  2. Masz własny dom lub mieszkanie? Od 1 lipca w życie wejdzie poważna zmiana przepisów
  3. Prawie 10 000 zł dla każdego? Kaczyński złożył olbrzymią obietnicę

Zobacz również: