koronawirus deltokron

Choć koronawirus coraz mniej daje się nam we znaki, a liczba zachorowań i pandemia jest pod kontrolą, także między innymi dzięki szczepionkom, to wszyscy wciąż zastanawiają się, jakie były prawdziwe powody wybuchu pandemii oraz, gdzie i kiedy to wszystko się zaczęło. Nowy cień na całą sprawę rzucili naukowcy z University of Kenth. Są to dość zaskakujące rewelacje.

Koronawirus pojawił się zdecydowanie wcześniej, niż podawano?

Tak przypuszczają naukowcy z University of Kenth, a specjalny artykuł na ten temat został opublikowany na łamach naukowego czasopisma PLOS Pathogen. Sprawie przyjrzała się też Polska Agencja Prasowa i Polsat News. Poniżej publikujemy najważniejsze szczegóły i co tu ukrywać, szokujące informacje.

„Najnowsze badania brytyjskich specjalistów potwierdzają wcześniejsze podejrzenia, że wirus SARS-CoV-2 mógł się pojawić w Chinach już październiku 2019 r., dwa miesiące wcześniej zanim został wykryty oficjalnie w Wuhan.” – donoszą wspomniane powyżej źródła. Skąd teraz taka wiedza i przypuszczenia u naukowców z University of Kenth?

Z najnowszych badań wynika, że koronawirus, który zaatakował na targu w Wuhan mógł być już mutacją wcześniejszego patogenu, który rozprzestrzeniał się w Chinach. Jeśli okaże się to prawdą, to Chińczycy zataili ten fakt przed całym światem.

Dodatkowo, wciąż pojawia się wiele spekulacji na temat tego, jak powstał koronawirus. Najczęstsze z nich mówią o wycieku patogenu z laboratorium, czemu Chińczycy także stanowczo zaprzeczają. „Ostrożny w tej sprawie jest Dominic Dwyer z Westmead Hospital w Australii, członek grupy ekspertów WHO, który na początku 2020 r. badał pochodzenie koronawirusa w Chinach. Podkreśla, że wszelkie sugestie o wycieku SARS-CoV-2 z laboratorium są wciąż jedynie spekulacjami.” – czytamy w rzeczonych powyżej źródłach.

Jak widać, temat pochodzenia koronawirusa i prawdziwej daty pojawienia się patogenu wciąż budzi wiele kontrowersji. Ciekawi jesteśmy, czy poznamy kiedykolwiek prawdę.

źródło: PAP, Polsat News

  1. Co planuje Putin? Niepokojące zdjęcia satelitarne ujawniły jego tajemniczy plan?
  2. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski. Środowisko piłkarskie w żałobie
  3. Ogromne pieniądze dla reprezentantów Polski za udział na Euro 2020. Wynik? Bez komentarza

Zobacz również: