Władimir Putin, Rosja
fot. kremlin.ru

W co gra Władimir Putin? – zastanawia się Europa po tym, jak do sieci wyciekły niepokojące zdjęcia satelitarne. Widać na nich, jak prezydent Rosji gromadzi potężne zasoby wojskowe i to w newralgicznym punkcie mapy świata. Zobaczcie poniżej.

Te zdjęcia satelitarne ujawniły plan Putina i Rosji?

O zdjęciach, które opublikowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie rozpisują się dziś wszystkie europejskie dzienniki, portale internetowe. Także w Polsce sytuacja nie przeszła bez echa. Przyjrzał się jej bardzo dogłębnie portal Interia.pl.

To właśnie na łamach tego portalu opublikowane zostały poniższe zdjęcia satelitarne, które są materiałem zgromadzonym przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). „OBWE zgromadziła materiał fotograficzny przedstawiający nowe systemy uzbrojenia rozlokowane na terenie ukraińskich obwodów donieckiego (tzw. Donieckiej Republiki Ludowej) i ługańskiego (tzw. Ługańska Republika Ludowa) kontrolowanych przez prorosyjskie siły separatystyczne.” – czytamy na łamach Interii. Wystarczy spojrzeć poniżej.

Rosja, Putin, wojsko
OBWE, Interia.pl
Rosja i Putin
OBWE, Interia.pl

„Z informacji OBWE wynika, że jest to technika wojskowa wyprodukowana przez rosyjski przemysł zbrojeniowy i będąca na wyposażeniu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.” – czytamy w rzeczonym przez nas materiale. Tym samym jest to kolejny dowód na obecność wojska Rosji na terenach Ukrainy, zajętych przez tzw. rosyjskich separatystów. Władimir Putin i Rosja nie przestrzegają więc porozumień mińskich.

To jednak nie jedyne, niepokojące doniesienia zza naszej wschodniej granicy. „Bezzałogowy statek powietrzny operujący w ramach Specjalnej Misji Monitorującej w pobliżu miasta Nowoazowsk (19 km od linii frontu) wykrył rosyjski system walki radioelektronicznej RB-636V Swiet-KU.” – donosi Interia.pl.

Co planuje Władimir Putin? Tego chyba nie wie nikt. Pewne jest jednak, że nie przestrzega on międzynarodowych porozumień i poczyna sobie coraz odważniej na terenach Ukrainy, które zostały zajęte przez separatystów rosyjskich.

źródło: Interia.pl, OBWE

  1. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski. Środowisko piłkarskie w żałobie
  2. Otrzymałeś taki list Pocztą Polską? Uważaj, to NIE oszustwo. Masz tylko 7 dni
  3. Ogromne pieniądze dla reprezentantów Polski za udział na Euro 2020. Wynik? Bez komentarza

Zobacz również: